українська російська англійська
Україна перейде на спрощену систему підготовки і дипломування моряків
26.09.2013 | 16:44
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках удосконалення контролю за безпекою судноплавства розглядається питання перерозподілу зони відповідальності між Укрморрічінспекцією та  місцевими органами влади. Про це на брифінгу під час засідання Уряду повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

«Ми плануємо віддати місцевим органам влади ті повноваження, які їм потрібні для посилення контролю, зокрема, з нагляду за малими суднами, оформленням дозволів та сертифікатів. При цьому, центральний апарат виконавчої влади займатиметься нормативно-правовими питаннями та вирішуватиме глобальні завдання, необхідні для організації роботи моряків та забезпечення безпеки прибережних вод», - зазначив Володимир Козак.

Крім того, Міністерство інфраструктури працює над спрощенням системи підготовки та дипломування моряків.

«Нагадаю, що в Україні більше 200 тисяч моряків, з яких майже 75 тисяч працює під прапорами іноземних держав. Сьогодні ми займаємо 4 місце в світі за цим показником. Однак у нашій державі до цього часу досить жорстка система їхньої підготовки та дипломування: кожні 5 років вони повинні підтверджувати свою кваліфікацію. Ми працюємо над зміною цієї системи за європейським зразком, відповідно до якого моряки отримуватимуть безстрокові сертифікати для роботи», - розповів Володимир Козак.

Мінінфраструктури працює над скасуванням вимоги щодо обов'язкового проходження курсів підвищення кваліфікації для осіб командного складу морських суден, яким необхідно подовжити свої робочі дипломи, а також скасувати вимоги щодо періодичного підтвердження свідоцтв осіб суднової команди. Тобто рядовий склад екіпажів морських суден зможе користуватися отриманими робочими документами безстроково. Тобто, досвідчені моряки отримуватимуть раз на п'ять років нове підтвердження без проходження курсів підвищення кваліфікації. Для рядових такого підтвердження не буде взагалі, вони отримуватимуть безстрокові сертифікати.

 

версія для друку