українська російська англійська
Intel: Нацпроект "Відкритий Світ" підвищить рівень української освіти до найвищих стандартів ХХІ століття
26.09.2013 | 16:54
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Під час Ялтинської конференції 20 вересня представники корпорації Intel відзначили, що реалізація національного проекту «Відкритий світ» кардинально змінить освітній процес в Україні.

«Для успішної імплементації освітніх програм ХХІ століття я працював із урядами по всьому світу. Те, що відбувається з освітою в Україні, є суспільно важливими, цілеспрямованими кроками для довготривалого успіху наступних поколінь українців», – сказав директор освітніх програм Intel Роберт Фогель.

Під час панелі «Наступні покоління + освіта + інновації = зміни» на Ялтинській конференції Р.Фогель зауважив, що в українській галузі освіти мають відбутись кардинальні перетворення, які б покращили якість навчального процесу та зробили освіту більш конкурентною. Він підкреслив, що в сучасній глобальній економіці країна повинна готувати дітей відповідно до вимог ХХІ століття. Серед них Р. Фогель назвав: навички стратегічного та аналітичного мислення, вміння швидко вирішувати проблеми, експериментаторські й підприємницькі здібності, комунікаційні навички та самовдосконалення.

«Ми змушені шукати нові сучасні шляхи для підвищення мотивації дітей до навчання. Розвиток цього процесу в ХХІ столітті можливий завдяки рівному доступу всіх учнів до навчального середовища, яке вже забезпечує національний проект «Відкритий світ», – сказав Р. Фогель.

За останніми офіційними даними, на сьогодні в Україні на 27 учнів припадає один ПК, лише 50% шкіл мають підключення до швидкісного широкосмуговогу Інтернету, але реалізація нацпроекту кардинально змінить ситуацію і наблизить  зазначені показники до найкращих європейських та світових практик. 

Корпорація Intel є партнером національного проекту «Відкритий світ». У рамках проекту компанія Intel та обласні інститути післядипломної педагогічної освіти вже провели навчання понад 4 500 вчителів по всій Україні.

Довідково

Національний проект «Відкритий світ» реалізовується Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами. Його метою є перехід системи освіти в Україні на якісно новий рівень шляхом запровадження в освітній процес цифрових технологій та усунення освітньої нерівності через встановлення у середніх школах країни широкосмугового доступу до мережі Інтернет.

У рамках реалізації першого етапу проекту цифрове обладнання різних марок та широкосмуговий доступ до Інтернету були встановлені у 54 пілотних школах України. Ефективність обладнання перевіряє одна з провідних аудиторських компаній світу «BDO», яка визначить найбільш пристосоване для освітнього процесу устаткування перед масштабуванням проекту на решту шкіл України.

Згідно з затвердженим Президентом України Національним планом дій 2013 року, до кінця року проект планується масштабувати на 2000 шкіл.

Всього до 2015 року має бути обладнано новітньою технікою та підключено до мережі Інтернет усі 17 тисяч середніх шкіл України.

11 вересня 2013 року Президент України підписав Доручення голові Уряду Миколі Азарову щодо забезпечення реалізації національного проекту «Відкритий світ». Відповідно до документа Уряд має вжити заходів для забезпечення фінансування відповідно до обґрунтованих потреб реалізації національного проекту «Відкритий світ». Посилання на документ: http://www.president.gov.ua/documents/16063.html

Про Intel

Корпорація Intel – провідний світовий виробник інноваційних напівпровідникових компонентів, розробляє технології, продукцію  та ініціативи, які спрямовано  на постійне підвищення  якості життя людей  і  вдосконалення  умов  їхньої праці.  Штаб-квартира Intel розташована в місті Санта-Клара, штат Каліфорнія, США.  Додаткову інформацію про корпорацію Intel можна зайти на web-сайті:

http://www.intel.com/pressroom

http://www.intel.ru  

 

Інформація про корпоративну соціальну відповідальність Intel у світі – на сайті:

http://www.intel.com/csr  

 

Освітні програми Intel представлено на сайтах:

 http://www.Intel.com/education

http://www.iteach.com.ua/mediawiki

http://www.intel.ua/education

http://www.iteach.com.ua/education/isef

 

Intel і логотип Intel є товарними знаками корпорації Intel у США та інших країнах.

 

версія для друку