українська російська англійська
Н.Королевська: Мета врегулювання питання аутсорсингу - якісний соціальний захист працівників
26.09.2013 | 17:06
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Врегулювання питання аутсорсингу має на меті якісний соціальний захист працівників. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи підсумки круглого столу з питань законного використання аутсорсингу та видачі дозволів на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця, що відбувся в Мінсоцполітики.

«Врегулювання питання аутсорсингу має на меті якісний соціальний захист працівників», – сказала Наталія Королевська.

Вона відзначила, що донедавна роботодавець, який обрав подібну форму зайнятості, заощаджував на соціальних гарантіях для працівників.

«Працівники позбавлялися гарантії постійної зайнятості, втрачали право на винагороди, пов’язані з безперервністю стажу роботи на одному підприємстві. А людина, яка фактично відпрацювала на шкідливих і небезпечних роботах, втрачала право на пільгову пенсію, адже юридично вона була співробітником кадрового агентства, де відсутні шкідливі умови праці», – наголосила Міністр.

Стосовно IT-компаній Наталія Королевська зазначила: «Ми не тільки не збираємося перешкоджати діяльності компаній, у тому числі й IT-сектору, але й маємо намір усіляко сприяти їхньому розвитку та створенню робочих місць. Зокрема, Мінсоцполітики підготувало законопроект, який дає чудову можливість створювати дистанційні робочі місця», – підсумувала Наталія Королевська.

Разом з тим у своєму виступі на круглому столі заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики Олег Прутенко зазначив, що дозволи на аутсорсингову діяльність будуть безкоштовними та безстроковими. Крім того, ця норма буде стосуватися тільки профільних компаній. Основний вид діяльності таких компаній – наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця. Це ніяким чином не стосується будь-яких інших компаній, в тому числі – IT-підприємств», – сказав Олег Прутенко.

Довідково

Постанова Кабінету Міністрів, яка визначає порядок надання дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців, набуде чинності після остаточного прийняття відповідного законопроекту Верховною Радою.

 

версія для друку