українська російська англійська
Юрій Бойко: Після вступу в дію Угоди про ЗВТ з ЄС Україна матиме час адаптувати свої нормативні документи до нових умов
27.09.2013 | 11:13
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом містить положення, згідно з якими Україна отримає час, щоб адаптувати до її умов свої нормативні документи. Про це в інтерв’ю 5 каналу заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«У самій Угоді про зону вільної торгівлі є перехідний період, який дозволить нам адаптувати наші технічні регламенти, нормативні документи, стандарти. Так само поступово йтиме зменшення відсоткових ставок ввізних мит, що дасть нам час адаптуватися до цього процесу», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, Україна після вступу до СОТ вже мала досвід щодо лібералізації торговельних відносин з багатьма країнами, а підписання Угоди з Євросоюзом стане продовженням цього процесу.

«Перехідний період, який у нас буде, дозволить Уряду вжити необхідні заходи та пережити цей процес без будь-яких потрясінь», - сказав Юрій Бойко.

Він також підкреслив, що процес зменшення ввізних мит при проходженні товарів між Україною та Євросоюзом буде двостороннім та вигідним як для нашої країни, так і для ЄС.

За словами Віце-прем’єр-міністра, Україна і надалі вживатиме заходів, щодо підтримки вітчизняної промисловості, із урахуванням правил, які містить Угода з ЄС. Як приклад він навів автомобільну промисловість, підтримка якої державою позитивно вплинула на її розвиток. Юрій Бойко підкреслив, що автомобільна промисловість забезпечує роботою значну кількість працівників, та дає поштовх розвитку інших галузей.

«В Угоді, до речі, є пункти, які дозволяють нам, у разі критичного перевищення імпорту, застосовувати механізм спеціального мита», - сказав Юрій Бойко.

«Держава повинна підтримувати свою промисловість, це однозначно. І з урахуванням того, що нам відкривається великий ринок, ми повинні активізувати ці дії», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

 

версія для друку