українська російська англійська
Леонід Кожара у Нью-Йорку взяв участь у неофіційній міністерській зустрічі "Східного партнерства"
27.09.2013 | 11:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Леонід Кожара у Нью-Йорку взяв участь у неофіційній міністерській зустрічі «Східного партнерства» 26 вересня Міністр закордонних справ України Леонід Кожара у рамках загальнополітичних дебатів 68-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку взяв участь у неофіційній міністерській зустрічі «Східного партнерства». 

У ході заходу, проведеного за ініціативи Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, головну увагу було приділено підготовці до Вільнюського саміту «Східного партнерства» 28-29 листопада ц.р., присвяченого оцінці прогресу та обговоренню перспектив подальшого розвитку цієї ініціативи.

 «Україна очікує, що саміт у Вільнюсі стане самітом результатів», – наголосив Леонід Кожара. Він підкреслив, що йдеться насамперед про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також прогрес у безвізовому діалозі між нашою державою та Євросоюзом.  

К.Ештон і Ш.Фюле відзначили лідерські позиції України з-поміж інших членів «Східного партнерства» в переговорах з ЄС та наголосили, що підписання Угоди про асоціацію з Україною має стати головною подією Вільнюського саміту, після чого без затримок розпочнеться спільна практична робота з її виконання. 

У зустрічі взяли участь міністри закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамедьяров, Білорусі Владімір Макей, Вірменії Едвадр Налбандьян, Грузії Майа Панджикідзе та Перший заступник Міністра закордонних справ Молдови Валеріу Чівері.

«Східне партнерство» – зовнішньополітична ініціатива ЄС, яка поширюється на шість згаданих східноєвропейських сусідів Євросоюзу та покликана сприяти підвищенню рівня договірно-правових відносин ЄС із східними сусідами. 

 

версія для друку