українська російська англійська
Мінекономрозвитку продовжує роботу з приведення національних стандартів у відповідність до світових вимог
27.09.2013 | 12:50
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Враховуючи євроінтеграційний курс України, та з метою виконання зобов'язань, які взяла на себе Україна при вступі до Світової організації торгівлі, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України продовжується активна робота з розроблення національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

При цьому він підкреслив, що важливість цієї роботи важко переоцінити, оскільки прийняття та застосування гармонізованих національних стандартів сприяє розвитку підприємницької діяльності та підвищенню конкурентоспроможності української продукції, забезпечує впровадження новітніх технологій та інновацій, а головне, підвищує захист громадян від споживання неякісної та небезпечної продукції.

«Впровадження в Україні національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, що є доказовою базою відповідності продукції вимогам директив Європейського Союзу, є однією з умов підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, що є невід’ємним додатком до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», - зазначив Ігор Прасолов.

Він повідомив, що на сьогодні фонд національних стандартів становить 27 тис. документів, з яких 7074 національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, що становить 15% загальної кількості міжнародних та європейських стандартів. Із прийнятих національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, 1340 стандартів, це стандарти добровільне застосування яких може сприйматись як доказ відповідності продукції вимогам технічних регламентів, розроблених на базі директив ЄС. Розроблення таких національних стандартів є першочерговим завданням.

При цьому Міністр зазначив, що на різних етапах розроблення знаходиться ще 386 проектів національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими під директиви ЄС.

Він підкреслив, що фінансування роботи з гармонізацій національних стандартів здійснюється як в межах бюджетних програм органів державної влади, так і за кошти суб’єктів господарювання, крім того, відповідна робота проводиться і за кошти ЄС.

«У рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Україна отримує від ЄС як технічну, так і фінансову допомогу, яка спрямована на адаптацію законодавства, гармонізацію стандартів, сумісність діяльності українських інституцій у сфері стандартизації, метрології, акредитації, оцінки відповідності, ринкового нагляду з європейською, що сприятиме виконанню Україною взятих зобов’язань при вступі до СОТ та на шляху євроінтеграції», - повідомив Ігор Прасолов.

версія для друку