українська російська англійська
Україна готова до реалізації спільних із Китаєм проектів у аграрному секторі економіки
27.09.2013 | 15:56
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та Китай домовилися про розширення торгівлі сільгосппродукцією. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, який повернувся з робочої поїздки до Китаю. Так, очільник відомства повідомив, що вже найближчим часом Україна завершить підготовку документації та розпочне постачання ячменю та сої до КНР. З наступного ж року планується розпочати експорт пшениці та ріпаку. А для того, щоб підготувати до постачання до Піднебесної ще й тваринницьку продукцію, вітчизняні підприємства незабаром відвідають китайські фахівці.

«За останні роки китайсько-українське співробітництво в сільському господарстві отримало стабільний розвиток і досягло позитивних результатів. Дві країни в галузі сільського господарства мають високий рівень взаємодоповнюваності і величезний потенціал співробітництва», − заявив Міністр.

Микола Присяжнюк зауважив, що значних результатів було досягнуто під час засідання підкомісії з питань сільського господарства китайсько-української міжурядової комісії зі співробітництва. Так, китайська та українська сторони дійшли згоди щодо розширення торгівлі.

«На засіданні відбулося парафування фітосанітарних протоколів на експорт сої та ячменю на ринок КНР. Також досягнуто домовленості про початок погодження документації на експорт пшениці та ріпаку в 2014 році. У перспективі цей список може бути розширено за рахунок шроту», − повідомив очільник відомства.

Також Микола Присяжнюк повідомив, що невдовзі до України прибудуть китайські фахівці для здійснення ветеринарного контролю та перевірки підприємств, що виробляють тваринницьку продукцію. Після підготовки та погодження обома сторонами необхідних документів буде розпочато експорт цієї продукції на ринок КНР. Міністр також зазначив, що Україна зацікавлена в залученні китайських інвестицій, які дадуть змогу модернізувати виробничі потужності аграрного сектору та розбудувати логістичну інфраструктуру.

«Сьогодні Китай відкриває українській економіці нові можливості. Інвестиційний потенціал Китаю на сьогодні є найбільшим у світі. Тому Україна зацікавлена в реалізації спільних масштабних проектів у аграрному секторі», − підсумував Міністр.

 

версія для друку