українська російська англійська
В.Семиноженко: BIONIC University - це крок до вирішення кадрової проблеми в ІКТ
27.09.2013 | 16:20
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко взяв участь в урочистостях з нагоди офіційного відкриття першого в Україні відкритого міжкорпоративного IT-університету – BIONIC University.

Під час урочистостей Голова Держінформнауки зазначив, що це важлива і знакова подія для ІКТ галузі. Рекордні темпи розвитку інформаційних технологій – до 40% на рік - потребують забезпечення галузі висококласними спеціалістами. Уже сьогодні дефіцит ІТ-спеціалістів, за різними розрахунками, становить від 20 до 30 тис. осіб на рік. Навіть якщо темпи зростання ІКТ-галузі збережуться на сьогоднішньому рівні, у 2015 році потреба нашого ринку у програмістах сягне 170 тисяч. При цьому проблема полягає не тільки у кількості кадрів, але і в їхній якості. Зараз кожний 4-ий випускник-айтішник не готовий працювати за спеціальністю.

«Як відомо, в ІКТ кадри насправді «вирішують все». BIONIC University – це перша системна відповідь на кадрову проблему в цій сфері», - наголосив Володимир Семиноженко.

Він зауважив, що в Україні є декілька вузів, які дають хорошу теоретичну підготовку. Але особливість BIONIC University у тому, що цей заклад орієнтований, передусім, на практичну адаптацію молодих ІТ-спеціалістів до професійної діяльності.

«Це принципово важливо, адже випускники цього Університету майже зі стовідсотковою ймовірністю знайдуть роботу в Україні. А це означає, що ми збережемо найцінніший інтелектуальний ресурс, який дозволить нашій передовій галузі випереджаючими темпами рухатися далі», - заявив Володимир Семиноженко.

Знаковим є те, що у BIONIC University практиками є до 90% викладачів. З університетом, який впродовж 11 місяців працював у «тестовому режимі», вже співпрацюють 15 провідних ІТ-компаній з України та інших країн світу – від Hewlett Packard до CISCО. Ці компанії беруть безпосередню участь у підготовці навчальних програм.

Молоді фахівці вчаться працювати у команді й вже на стадії навчання розробляти реальні проекти. Зараз в університеті навчається три категорії студентів: студенти ІТ-спеціальностей старших курсів, програмісти-практики, які хочуть підвищити свою кваліфікацію, а також – випускники інших спеціальностей, які набувають базових практичних навичок в сфері ІКТ. Показово, що майже 90% випускників перших трьох пробних випусків BIONIC University знайшли роботу за спеціальністю в Україні.

Довідково

BIONIC University - освітня ініціатива українського інноваційного парку BIONIC Hill.

Місія BIONIC University – формувати еліту професіоналів для IT-бізнесу в Україні. Як центральний елемент інноваційної екосистеми спільно з провідними IT-компаніями і парком BIONIC Hill Університет зможе забезпечити зменшення відтоку талановитих спеціалістів за кордон, сприяння переходу від аутсорсингової до продуктової моделі розвитку IT-бізнесу, технологічну модернізацію національної економіки, збільшення ВВП та наповнення державного бюджету.

Партнерами університету вже стали Infopulse, Cisco, HP, Ciklum, Luxoft, Art-Master. Сьогодні заклад працює на базі Києво-Могилянської академії, яка є головним освітнім партнером BIONIC University. Після відкриття першої черги BIONIC Hill у 2015 році Університет переїде на територію інноваційного парку у власну будівлю.

BIONIC Hill - перший український інноваційний парк, в основу якого закладена концепція «Працюй-Вчися-Живи-Відпочивай». Проект передбачає створення умов для високотехнологічного бізнесу і комфортного життя. У парку будуть працювати провідні українські та міжнародні компанії, ключовими спеціалізаціями яких є IT, біотехнології та енергозбереження. Реалізація проекту дозволить забезпечити 35 тис. робочих місць.

BIONIC Hill розташований на місці колишніх військових складів у Святошинському районі Києва неподалік від смт. Коцюбинське. Загальна територія парку становить 147 га, де планується побудувати понад 900 тис. кв. м будівель і споруд. Інфраструктура проекту включає сучасні науково-дослідні і бізнес-центри, лабораторії і наукоємне виробництво. Завершення будівництва заплановано на 2020 рік. Проект реалізується за підтримки Держінвестпроекту, КМДА та Держінформнауки. Він є складовою національного проекту "Технополіс" і відповідає стратегічним пріоритетним напрямам інноваційної діяльності в Україні, а також Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

 

 

версія для друку