українська російська англійська
М.Азаров: Росія втратить великого імпортера газу, Україна - час і гроші, які сьогодні потрібні у соціальній сфері
28.09.2013 | 14:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Відмовляючись від перегляду кабальної газової угоди, Росія втратить великого імпортера газу, а Україна - час і гроші, які сьогодні потрібні у соціальній сфері. На цьому акцентував Прем'єр-міністр Микола Азаров, відповідаючи на запитання у Фейсбуці.

«Ми відверто говоримо своїм російським партнерам, що в результаті вашої відмови від перегляду газових угод втратите і ви, і ми. Ви втратите найбільшого покупця газу, а ми втратимо гроші і час, які ми могли б використовувати на вирішення більш насущних для нас сьогодні завдань, більш важливих для наших людей» , - сказав Микола Азаров.

Він підкреслив, що на сьогодні це питання актуальне через дуже високу ціну на газ, яка вже перевищує 500 дол. за тисячу кубометрів, і яка зробила нерентабельною роботу багатьох вітчизняних підприємств і змушує переплачувати величезні суми у валюті.

«Спочатку ми намагалися домовитися про перегляд, але контракт, який уклала Тимошенко, був настільки невигідно для нас виписаний, що практично він не залишав нам можливості без доброго бажання Росії його оскаржити або в судовому порядку, або переглянути його шляхом переговорного процесу. Усвідомивши, що згоди на перегляд контракту ми можемо не отримати, ми прийняли рішення розгорнути роботи зі збільшення видобутку власного газу, диверсифікації поставок, перехід від використання газу на інші джерела енергії, максимальної економії газу» , - сказав Микола Азаров, зазначивши, що всі ці роботи вимагають колосальних витрат, які Уряд змушений відволікати, наприклад, від охорони здоров'я, освіти, будівництва доріг та ін.

 Прем'єр-міністр підкреслив, що зараз країна знаходиться у тому стані, коли необхідно модернізувати і промисловість, і соціальну сферу, і системи охорони здоров'я, освіти та багато інших. «Ось і доводиться вирішувати. Але в найближчі роки ми це завдання вирішимо» , - запевнив Микола Азаров.

 

версія для друку