українська російська англійська
На залізницях розпочався опалювальний сезон
30.09.2013 | 10:16
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У зв’язку з погіршенням погодних умов та різким зниженням температури повітря на території України залізниці розпочали опалювальний сезон в поїздах власного формування та екіпірували поїзди зимовими ковдрами.

«Залізничники несуть відповідальність за підтримання комфортної температури у поїздах, – заявив заступник генерального директора Укрзалізниці Павло Чекалов. - Поїзні бригади мають підтримувати температурний режим згідно зі встановленими нормативними показниками. Зараз ми закінчуємо перевірку усіх пасажирських служб на предмет виконання цих правил та забезпечення комфортних умов подорожей для пасажирів», - додав заступник генерального директора Укрзалізниці.

Відповідно до санітарних правил на залізничному транспорті вагони починають опалювати при температурі зовнішнього повітря (+10°С) та нижче, а норми зимового температурного режиму у пасажирських поїздах у дальньому сполученні становлять +18°С – +22°С. При зниженні температури нижче, ніж 18 градусів поїзна бригада протоплює вагон перехідним опаленням. Для обігріву вагонів, що опалюються твердим паливом, залізницями вже закуплено 80% від двомісячного запасу вугілля.

Загальна підготовка до зимових перевезень у пасажирському господарстві почалася за планом.  Спеціалісти залізниць вже встигли оглянути та відремонтувати  923 одиниці рухомого складу, з них 767 – на електричному опаленні. При підготовці пасажирських вагонів до зими залізничники перевіряють всі системи їх життєзабезпечення, діагностують, ремонтують і продувають опалювальну систему.

Загалом до роботи у зимовий період Укрзалізниця готує 3962 вагонів пасажирських поїздів дальнього сполучення, з них 344 одиниці пройдуть деповський,  а 113 – капітальний ремонти.

У Головному пасажирському управлінні повідомили, що на підготовку пасажирських вагонів до зимового періоду доведеться витратити 93 млн. грн. Адже ступінь зношеності пасажирських вагонів у відомстві складає 86% - половина парку випущено більше 30 років тому і не може відповідати   сучасним вимогам якості та комфорту перевезень. Наразі вартість деповського ремонту вагона складає приблизно 85 тис. грн.., капітальний – обійдеться от 200 до 700 тисяч. На косметичний ремонт одного вагона, його техобслуговування та підготовку до зимового періоду витрачається від 5 до 9 тисяч гривень.

 

версія для друку