українська російська англійська
Бджолярі зі 135 країн світу прибули в Київ на Міжнародний конгрес Апімондії
30.09.2013 | 11:16
КИЇВСЬКА МДА

29 вересня в столиці України стартував 43-й Міжнародний бджільницький конгрес Апімондії, участь у якому взяли близько 12 тисяч осіб зі 135 країн світу: науковці, пасічники, виробники обладнання й ветеринарних препаратів, експортери й імпортери продуктів бджільництва.

На урочисте відкриття заходу привітати учасників конгресу завітали перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко та заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло Костюк.

«Для Києва проведення заходу такого світового рівня – це унікальна можливість представити столицю і саму Україну, розвивати діловий туризм. Крім того, це також визнання галузі бджільництва, яка є пріоритетною в нашій країні, адже ми споконвіку вважаємося медовим краєм. Так, Україна виробляє понад 70 тисяч тонн меду на рік, що ставить нас на перше місце в Європі та на 5 у світі за цим показником», – зазначив Анатолій Голубченко.

У рамках конгресу відбудеться наукова конференція: «За межі вулика: бджільництво і глобальні виклики», що буде присвячена вивченню потенціалу бджільницької галузі у вирішенні проблем, що стоять сьогодні перед людством. Загалом, на заході буде представлено близько 250 наукових докладів. Крім того, очікується, що саме на київському Конгресі буде підписано історичний акт про визнання бджоли медоносної видом, що перебуває під загрозою.

Також у Києві вперше відбудеться Всесвітній медовий чемпіонат за новими, гармонізованими стандартами, що дозволять встановити світові споживчі стандарти якості меду, воску та іншої продукції бджільництва. У рамках Конгресу заплановані й інші заходи, зокрема, Всесвітня виставка ApiEXPO-2013 за участю близько 200 представників галузі, два засідання Генеральної асамблеї Апімондії, низка навчальних і культурних заходів, турне для делегатів до бджільницьких об’єктів України тощо. Триватиме захід до 4 жовтня.

версія для друку