українська російська англійська
М. Присяжнюк: Цьогоріч експортні можливості України - 29 млн. т зерна
30.09.2013 | 15:48
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Через погодні умови в Україні дещо уповільнилися темпи жнив. Проте, незважаючи на це, більшість посівів зберігаються в задовільному стані. А для збирання зерна у стислі терміни підготовлена необхідна техніка, сушильне обладнання та ємності для зберігання. Міністерство аграрної політики та продовольства моніторить ситуацію та надає аграріям необхідні рекомендації. Про це заявив Міністр Микола Присяжнюк.

«Аграрії вже зібрали понад 36 мільйонів тонн зерна. Однак через дощову погоду цього місяця, темпи збирання пізніх культур уповільнилися. Хоча стан посівів на полях задовільний. А в аграріїв є необхідна техніка, аби в погожі дні завершити жнива. Та головне – зберегти високу якість зерна, що збирається зараз, насамперед, кукурудзи. Для цього вже підготовлено все наявне сушильне обладнання», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що важливо утримувати високі темпи експорту. Це допоможе швидше вивільнити складські приміщення. Окрім того, Міністр нагадав, що у поточному маркетинговому році експортні можливості України становлять 29 мільйонів тонн зерна. А це означає друге місце в світі після США.

Також, за словами Миколи Присяжнюка, Мінагрополітики постійно моніторить ситуацію з проведення осінньо-польових робіт у регіонах. Окрім того, аграрії отримують необхідні наукові рекомендації.

«Сівба озимини буде проведена в пізніші допустимі строки. Але якщо аграрії будуть дотримуватися порад науковців, то уникнуть втрат майбутнього урожаю. Адже очікувана тепла погода у жовтні та листопаді забезпечить достатній ріст рослин, як і в попередні роки», − зазначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, на сьогодні аграрії вже засіяли 2,4 мільйона гектарів озимими культурами. І необхідним насінням та міндобривами сільгоспвиробники забезпечені більш ніж на 100%.

 

 

версія для друку