українська російська англійська
На Донеччині землевпорядники встановлюють межі національного природного парку "Меотида"
30.09.2013 | 17:30
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Розпорядженням Уряду надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 720 га на території Донеччини для створення національного природного парку “Меотида”. Отже, фахівці землевпорядної служби області невдовзі встановлять межі ще одного об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Земельні ділянки заповідника будуть передані у постійне користування із земель державної власності лісогосподарського призначення. Зокрема, у ДП “Тельманівське лісове господарство” на території Новоазовського району буде вилучено 420 га та у ДП “Приазовське лісове господарство” на території Першотравневого району – ще 300 гектарів.

Так, оформлення документів на землю дозволить створити більш сприятливі умови для збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних комплексів узбережжя Азовського моря, територій Кривої та Білосарайської кос, історичних та культурних пам’яток Приазов’я, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, для забезпечення дотримання суворого правового режиму їх використання.

 

Довідково

Указом Президента України від 25.12.2009 №1099/2009 “Про створення національного природного парку “Меотида” на території Володарського, Новоазовського та Першотравневого районів створено національний природний парк “Меотида”. Наразі на території заповідника налічується 640 видів рослин, 15 з яких занесені до Червоної книги України. Крім того, зареєстровано 250 видів птиць, серед яких 100 видів – гніздяться, 47 видів ссавців, 79 видів риб та 1,5 тис. комах.

 

версія для друку