українська російська англійська
Укрзалізниця розширює перелік поїздів, на які пасажири матимуть змогу придбати електронні квитки
30.09.2013 | 18:08
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця розширює перелік поїздів, посадка на які здійснюватиметься за електронними квитками. З 1-го жовтня 2013 року дану послугу буде впроваджено у поїзді № 11/12 Київ – Сімферополь – Київ.

Так, від завтра (з 1 жовтня 2013 року), пасажири які придбали квитки через офіційну он-лайн систему Укрзалізниці booking.uz.gov.ua на поїзд № 11/12 Київ – Сімферополь – Київ, можуть не звертаючись до залізничної каси, із самостійно роздрукованими електронними проїзними документами вирушати на посадку до поїзда. Оформлення електронних проїзних документів припиняється за одну годину до відправлення поїзда з початкової станції маршруту.

Квитки, придбані на вищезазначений поїзд через Інтернет раніше            1 жовтня 2013 року незалежно від дати поїздки, не дають права прямої посадки у поїзд – їх потрібно обміняти у залізничній касі на проїзні документи, роздруковані на бланках встановленого зразка.

Придбані електронні квитки на поїзд № 11/12 Київ – Сімферополь – Київ матимуть статус розрахункового документа (фіскального чека) та будуть легітимними для звітності.

При оформленні посадочного документа через он-лайн систему Укрзалізниці booking.uz.gov.ua необхідно обов’язково зазначити ім’я та прізвища пасажира, який буде здійснювати поїздку. При посадці до поїзда, пасажир повинен мати з собою паспорт або інший документ, що підтверджує особу пасажира визначений Правилами, затвердженими Наказом Міністерства інфраструктури України.

Крім цього, у жовтні Укрзалізниця планує розширити перелік поїздів, на які пасажири матимуть змогу придбати електронні квитки. Зокрема, послугу буде впроваджено у поїздах: № 91/92 Київ – Львів, №  79/80 Київ – Дніпропетровськ, №  105/106 Київ – Одеса, № 63/64 Київ – Харків. До кінця року заплановано запровадити електронні квитки в усіх пасажирських поїздах внутрішнього сполучення.

Загалом, у продовж 2013 року через мережу Інтернет реалізується близько 8% квитків від загального обсягу. Тенденція росту популярності послуги придбання та резервування проїзних документів через мережу Інтернет спостерігається з року в рік – протягом 2009 року пасажирами було придбано через мережу Інтернет близько 83,5 тис. квитків, у 2010-му – 132,5 тис., у 2011-му – 693,9 тис., у 2012-му – 2,1 млн., у 2013 році –  майже 3,5 млн. квитків. З початку впровадження послуги, з 2008 року за допомогою всесвітньої мережі придбано понад 6,5 млн. залізничних квитків.

 

версія для друку