українська російська англійська
На прохання Уряду прокуратура перевіряє законність послуг із паркування у столиці
01.10.2013 | 12:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України звернувся до органів прокуратори України з проханням провести перевірку (із залученням контролюючих органів) усіх без винятку паркмайданчиків у Києві з метою упорядкування цієї сфери господарської діяльності та приведення її у відповідність до чинного законодавства.

Незаконне ведення паркобізнесу в столиці щороку призводить до мільйонних збитків міського бюджету. А громадяни витрачають чималі кошти на послугу, якої, власне, легально не існує.

Зокрема, у ході проведених прокуратурою Києва перевірок встановлено, що внаслідок функціонування нелегальних парковок бюджет Києва щомісяця недоотримує майже 17 млн. гривень податків.

У порушення умов договорів, укладених з КП «Київтранспарксервіс» щодо експлуатації паркувальних майданчиків, комерційні структури самовільно збільшують кількість машиномісць, а також перевищують затверджений тариф на паркування. Більше того, деякі суб'єкти господарювання навіть після розірвання договорів з комунальним підприємством продовжують нелегально експлуатувати паркувальні майданчики та отримувати за це плату.

У ході проведення масштабних перевірок діяльності всіх без винятку паркувальних майданчиків, що діють на території столиці, були також встановлені факти самовільного захоплення землі.

За висновками контролюючих органів, на території Дарницького та Деснянського районів столиці суб'єкти господарювання самовільно захопили близько 4 га землі для облаштування нічних автостоянок. Ці земельні ділянки використовуються підприємцями за відсутності будь-яких дозвільних документів. У зв'язку з чим вже розпочато шість кримінальних проваджень за ст. 197-1 КК України.

Сьогодні на розгляді в органах внутрішніх справ перебувають ще 11 заяв щодо самовільного захоплення земельних ділянок під незаконні парковки.

На підставі виявлених порушень прокуратура Києва заявила вісім позовів щодо звільнення незаконно займаних ділянок загальною вартістю близько 70 млн. гривень та повернення їх у користування територіальній громаді. Ще п’ять аналогічних позовів було заявлено Київською міськдержадміністрацією.

На сьогодні у судах вже розглядаються 17 раніше заявлених прокуратурою позовів щодо розірвання договорів між КП «Київтранспарксервіс» та суб'єктами господарювання, які експлуатують паркувальні майданчики з порушеннями.

Наведення порядку в паркуванні суттєво сприятиме вирішенню транспортних проблем столиці і підвищенню якості життя киян. Власне, в інтересах киян Уряд намагатиметься цивілізувати ситуацію з паркуванням.

версія для друку