українська російська англійська
Від початку року експорт української сільгосппродукції до Китаю зріс у 4 рази
01.10.2013 | 14:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Від початку року експорт української сільгосппродукції до Китаю зріс у 4 рази. До кінця року він зросте ще більше за рахунок експорту кукурудзи. Окрім цього, з наступного року Україна планує розпочати експорт до Китаю сої та ячменю, а в перспективі − пшениці, ріпаку. Так, Китай стане одним з основних покупців українського збіжжя. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У 2012 році товарообіг з Китаєм продукції аграрного сектору становив 270 мільйонів доларів. За перше півріччя цього року вже маємо товарообіг 380 мільйонів доларів. При цьому наш експорт зріс у 4 рази. Однак у цьому балансі ще немає постачання зернових на китайський ринок, зокрема, кукурудзи. До кінця року ми маємо поставити 2 мільйона тонн кукурудзи, або узгоджено продати її на третій ринок», − зазначив він.

Микола Присяжнюк зауважив, що під час вересневого візиту до КНР української делегації відбулося парафування фітосанітарних протоколів на експорт сої та ячменю на китайський ринок. Окрім того, з наступного року Україна планує узгодити необхідну документацію щодо експорту пшениці та ріпаку до Китаю.

«Китай збирає значний обсяг зернових, але їх замало для задоволення потреб внутрішнього ринку. А вони постійно зростають. Тому найближчим часом Китай почне конкурувати за обсягами закупівлі українського зерна з країнами Близького Сходу та Перської затоки та Європейським Союзом. І з часом саме китайський ринок стане для нас покупцем вітчизняного зерна номер один», − наголосив Міністр.

 

версія для друку