українська російська англійська
У МВС розробляють пам'ятки для пенсіонерів, як не стати жертвою злочину
01.10.2013 | 16:15
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У Всесвітній день літніх людей в МВС відбулась зустріч правоохоронців із керівником Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Турбота про літніх людей в Україні» Галиною Поляковою. Сторони обговорили шляхи співпраці, зокрема – і проект пам’ятки для пенсіонерів.

Як один з етапів, у МВС спільно з представниками Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Турбота про літніх людей в Україні» розробляють відповідні пам’ятки. В них буде прописано, як не стати жертвами зловмисників: ймовірні схеми злочинів проти пенсіонерів, необхідні міри перестороги, а також куди слід звертатися, якщо лихо вже сталося.

За словами Голови ВБО Галини Полякової, пенсіонери часто не звертаються до міліції з заявами про злочини, адже жаліють своїх кривдників, якими, на жаль, нерідко стають близькі родичі. 

У свою чергу начальник Управління зв’язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков наголосив, що у міліції за кожним фактом протиправних дій стосовно пенсіонерів відкриті кримінальні провадження, які перебувають на особливому контролі у керівництва відомства.

«МВС зацікавлене у співпраці з усіма громадськими організаціями, що ставлять собі за мету допомагати людям. Спільними зусиллями ми виробимо механізм, який допоможе захистити пенсіонерів від злочинних дій», - резюмував речник МВС.  

Громадський активіст під час зустрічі заявила, що літні люди найбільше довіряють міліції. Такі висновки фахівці цієї організації зробили після здійснення анонімних опитувань в рамках проекту «Почути голос літньої людини».

За допомогою опитувань дві тисячі волонтерів намагались дізнатися, як оцінюють ставлення до себе літні люди. Опитування проводилось на теренах 10 областей України, а його результати свідчать про те, що зі своїми проблемами люди йдуть найчастіше до міліції, адже саме там відчувають максимальну підтримку та допомогу. 

За словами керівника ВБО Галини Полякової, в Україні безліч законів, але захистити літніх людей немає кому. Опитування показало, що літніх людей найбільше засмучують такі фактори, як розмір пенсії, недостатня увага до себе з боку чиновників та відсутність співрозмовника. Пенсіонери залишаються зі своїми бідами найчастіше сам на сам.

«Наша організація дуже цінує співпрацю з міліцією і найбільше те, що ініціатива виходить саме від МВС, де розуміють важливість цієї роботи», – наголосила громадський активіст.

версія для друку