українська російська англійська
Україна запропонувала Японії взяти участь у реалізації кількох національних проектів
01.10.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У ході П’ятого спільного засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Комітету ділового співробітництва з Україною «Кейданрен», яке відбулося у Києві 1 жовтня, сторони обговорили актуальні питання двосторонніх економічних відносин. Серед них - активізація та диверсифікація двосторонньої торгівлі та інвестицій; співробітництво у сфері розвідки та видобутку природних копалин, нафти та газу, відновлювальної енергії та екологічно-дружніх технологій; розвиток двостороннього економічного співробітництва у різних галузях промисловості.

«Одними з найактуальніших напрямів розвитку українсько-японської співпраці є модернізація енергетичної інфраструктури України, підприємств гірничо-металургійного і хімічного комплексу; розвиток транспортної інфраструктури та матеріально-технічної бази сільського господарства України», - наголосив Ігор Прасолов.

Зокрема, українська сторона запропонувала японській взяти участь у реалізації декількох національних проектів: «LNG-термінал» - морський термінал з приймання скрапленого газу; «Енергія природи» та її складові: «Енергія біомаси», «Теплий дім»; «Зерно України»; «Індустріальні парки» та їх складова «Технополіс». Українська делегація презентувала свої досягнення у літакобудуванні, зокрема, ряд літаків, що виробляється в Україні для приватного та державного використання. Були запропоновані послуги транспортних перевезень надважких та великогабаритних вантажів, а також розглянута можливість спільної участі в аерокосмічній програмі «Повітряний старт», і участь японських компаній у спільному інвестиційному проекті виробництва та впровадження в експлуатацію ще одного екземпляру найбільшого у світі вантажного літака АН-225 «Мрія».

Японська делегація поцікавилась заходами, які реалізує український Уряд щодо покращення бізнес-клімату в Україні.

«Розвиток економічного співробітництва є важливим фактором стратегії зростання Японії. Японські підприємства шукають за кордонами країни найкращий інвестиційний клімат. Для цього робиться ретельний аналіз економік країн світу, з якими у нашої держави є партнерські стосунки. Нас цікавлять заходи, які  вживає Україна для залучення інвесторів, а також стратегія розвитку співпраці з іноземними інвесторами, в тому числі й пільги», - сказав  Голова Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен» Мотоюкі Ока.

Учасники зустрічі відзначили важливість співробітництва у промислових секторах економіки та виявили зацікавленість у розширенні експортних поставок сировинних матеріалів (залізорудної сировини, феросплавів та кольорових металів) з України, а також у продовженні співпраці та налагодженні нових ділових зв'язків машинобудівних підприємств України з японськими компаніями, що працюють в нафтогазовій, хімічній та енергетичній і автомобілебудівній галузях через трансфер технологій, створення спільних підприємств з метою задоволення власних потреб сторін та виходу на ринки третіх країн.

Сторони погодились обмінюватись інформацією про умови доступу продукції на ринки обох країн, зокрема стосовно сфери стандартів, технічних регламентів та процедур оцінки відповідності.

На завершення  П’ятого спільного засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Комітету ділового співробітництва з Україною «Кейданрен» буде підписано Меморандум, де сторони зазначили: було досягнуто взаєморозуміння, зокрема того, що для розвитку торговельного та інвестиційного співробітництва між обома країнами необхідно попереджати запровадження протекціоністських заходів та вдосконалювати прозорість та передбачуваність дій інститутів у сфері торгівлі та інвестицій.

Довідково

Підкомітет Японської федерації бізнесу «Кейданрен» з розвитку співпраці з Україною було створено у жовтні 1994 року за ініціативи понад 30 японських корпорацій, серед яких «Марубені», «Сумітомо», «Міцуї», «Ніппон стіл», «Іточу», «Нісьо Іваї», «Міцубісі» та інші.

Головні корпорації-члени Комітету ділового співробітництва «Україна-Японія»: Корпорації «Марубені», «Тору Фуджі», «Джапен Тобако»,  «Сумітомо», «Соджіц», «Ісудзу», «Nippon Paper Industries»,  «Іточу», «Мацусіта Денкі», «Міцуї».

До складу Комітету увійшли представники корпорацій, які успішно розвивають співробітництво з Україною або мають серйозні наміри увійти на цей перспективний ринок.

Банківський сектор Японії представлений у Комітеті Японським банком міжнародного співробітництва (JBIC) та найбільшим і найпотужнішим у світі комерційним банком «Tokyo-Mitsubishi UFG Bank Corp.» (TM-UFG), який у 2007 році відкрив своє представництво в Києві.

 

версія для друку