українська російська англійська
Енергетична етикетка холодильника чи пральної машини відтепер є обов'язковою
01.10.2013 | 17:13
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

З 1 липня 2014 року кожен холодильник та пральна машина, яка вводиться в обіг на території України повинна мати енергетичну етикетку. На етикетці повинна зазначатись наступна інформація: клас енергоефективності приладу; обсяг його енергоспоживання; рівень шуму; обсяг споживання води та клас ефективності віджимання (для пральних машин) та інші характеристики.

Використання більш енергоефективного обладнання у побуті дозволить споживачам скоротити свої витрати на електроенергію за рахунок його енергоефективності.

Рішення щодо обов’язковості енергоетикетки прийнято Урядом  у серпні поточного року. Згідно з ним затверджено Технічні регламенти щодо енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів, зокрема  таких  як холодильні прилади та пральні машини.

Технічні регламенти зобов’язують надавати споживачам інформацію, що міститься на енергетичній етикетці як під час звичайного продажу через торгівельну мережу, так і під час продажу на відстані (наприклад, за поштовим замовленням або через Інтернет).

Інформація про клас енергоефективності товару також має бути присутня в процесі його реклами.

Контролювати дотримання зазначених технічних регламентів з 1 липня 2014 року буде Держспоживінспекція.

версія для друку