українська російська англійська
Погоджено проект Робочого плану співробітництва ЗС України з Радою ЄС
01.10.2013 | 18:04
Прес-служба Міністерства оборони

У рамках виконання Робочого плану співробітництва Збройних Сил України та Секретаріату Ради Європейського Союзу у сфері Спільної політики безпеки і оборони на 2013 рік, у період з 26 по 27 вересня 2013 року у м. Брюссель, Королівство Бельгія, був проведений черговий раунд штабних переговорів між Генеральним штабом Збройних Сил України та Військовим штабом ЄС.

Делегацію ЄС на переговорах очолювали керівник управління Директорату врегулювання криз та планування Європейської служби зовнішньої діяльності Алессандро Маріані та заступник Генерального директора Військового штабу ЄС контр-адмірал Брюс Вілліамс. Українську сторону на переговорах представляли начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Леонід Голопатюк та радник Представництва України при ЄС генерал-майор Борис Кременецький.

Під час переговорів представників ЄС було поінформовано щодо стану, розвитку ЗС України та перспектив участі Збройних Сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 2013 – 2014 роках, направлення національного контингенту України у складі фрегату «Гетьман Сагайдачний», палубного вертольоту Ка-27ПР та оглядової команди для участі в операціях НАТО «Океанський Щит» та ЄС «EU NAVFOR ATALANTA». Також були обговорені питання залучення підрозділів Збройних Сил України до бойових тактичних груп ЄС у 2014-2016 роках, а також бачення української сторони основних положень проекту Робочого плану співробітництва Збройних Сил України та Секретаріату Ради ЄС (у сфері СПБО) на 2014 рік.

Результатом зустрічі стало погодження проекту Робочого плану співробітництва Збройних Сил України з Радою ЄС (у сфері Спільної політики безпеки і оборони) на 2014 рік.

На завершення переговорів відбулася зустріч української делегації з Головою Військового комітету ЄС генералом Патріком де Роз’є, під час якої були підбиті підсумки переговорів, надана висока оцінка рівню військового співробітництва між Україною та ЄС та обговорена програма візиту Голови військового комітету ЄС до України в жовтні 2013 року.

 

 

версія для друку