українська російська англійська
На Рівненській АЕС стартувала технічна нарада з питань спорудження комплексу з переробки твердих РАВ
02.10.2013 | 09:23
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

1 жовтня на Рівненській АЕС стартувала технічна нарада з питань спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ).

Нарада проводиться з метою обговорення відкритих питань обґрунтування безпеки майбутнього комплексу. Участь у ній беруть експерти міжнародної компанії «Рискаудит» (IRSN-Франція, GRS-Німеччина), ДІЯР України, ДНТЦ ЯРБ, представники ДП НАЕК «Енергоатом», Київського інституту «Енергопроект» і провідні спеціалісти РАЕС.

У рамках наради заплановано відвідування промислового майданчика РАЕС. Підсумки  будуть зроблені 2 жовтня.

Головним завданням комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів є зменшення обсягу твердих РАВ, накопичених і вироблених в процесі експлуатації енергоблоків, їх кондиціювання, захоронення та отримання додаткових вільних обсягів в існуючих сховищах.

Як зазначає куратор проекту від РАЕС, заступник головного інженера Сергій Куроєдов, необхідність комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів важко переоцінити. Особливо після продовження терміну експлуатації енергоблоків №1,2. Адже існуючі сховища РАВ передбачені на проектний термін експлуатації.

Більшість обладнання для майбутнього комплексу уже отримано. На черзі – погодження та отримання відповідних дозволів на початок монтажно-налагоджувальних робіт.

Увести в експлуатацію комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів планують у 2014 році. Це стане значним кроком на шляху підвищення радіаційної безпеки Рівненської АЕС.

Довідково

Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.

10 грудня 2010 року Держатомрегулювання України дало дозвіл на продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1,2 РАЕС ще на 20 років: до 2030 і 2031 років відповідно.

 

версія для друку