українська російська англійська
Україна та ЄС розроблять план, який дозволить у стислі строки приступити до тимчасового застосування Угоди про ЗВТ з ЄС
02.10.2013 | 11:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уповноважені члени Уряду та представники Європейської Комісії напрацюють поетапний план вирішення ряду важливих питань торгово-економічної співпраці України та ЄС, виконання якого створить сприятливі умови для того, щоб у стислі строки приступити до попереднього застосування Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україно та Євросоюзом. Зібрати українську команду експертів Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Віце-прем’єр-міністру Юрію Бойку та Міністру економічного розвитку та торгівлі Ігорю Прасолову.

Таке доручення Глава українського Уряду Микола Азаров дав за результатами зустрічі з членом Європейської Комісії з питань торгівлі Карелом де Гухтом, яка відбулася сьогодні в Кабінеті Міністрів.

Пропозицію започаткувати постійну експертну групу високого рівня вніс під час зустрічі Єврокомісар: «Пане Прем’єр-міністре, вважаю за необхідне розробити поетапний план узгодження ряду важливих для подальшої співпраці питань. Для цього дуже важливо, щоб наші команди сіли і разом подумали над шляхом вирішення таких питань. Це буде позитивним сигналом для Євросоюзу», - заявив Карел де Гухт.

Він зазначив, що це створить сприятливі умови, щоб приступити до попереднього застосування Угоди про асоціацію і створення всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що українська сторона підтримує таку пропозицію: «Ми готові до обговорення важливих для обох сторін питань. Саме тому я після зустрічі дам доручення Віце-прем’єр-міністру Юрію Бойку та Міністру економічного розвитку та торгівлі Ігорю Прасолову організувати таку роботу з української сторони, і разом з вами опрацювати план вирішення всіх необхідних питань».

Він висловив сподівання, що переговори будуть вестися на принципах дотримання компромісів.

 

версія для друку