українська російська англійська
Україна і ЄЕК продовжують активний діалог щодо усунення бар'єрів у вільному просуванні товарів
02.10.2013 | 11:10
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна і Євразійська економічна комісія продовжують діалог щодо усунення бар'єрів у вільному просуванні товарів на територію України та країн Митного союзу. По-перше, є певні позитивні зрушення в обговоренні цього питання, а по-друге, було висловлено обопільне бажання прискорити процес вирішення проблеми. Про це заявив Урядовий уповноважений Валерій Мунтіян у ході Другого засідання Координаційної групи з питань технічного регулювання у рамках реалізації Меморандуму про співробітництво з питань технічного регулювання між Кабінетом Міністрів України та Євразійською економічною комісією, яке проходило у формі відеоконференції.

«Товарообіг з країнами Митного союзу за підсумками минулого року у нас найбільший - 38% від загального товарообігу України, і дуже вигідний нам за структурою. Тому цей ринок потрібно не тільки зберегти, а й примножити. Українська сторона пропонує скоординувати зусилля, щоб багаторічний досвід взаємовигідної співпраці і надалі сприяв вільному просуванню товарів, здоровій конкуренції і, зрештою, допомагав підприємствам - експортерам продукції розвивати взаємовигідні відносини. Нам необхідно виробити узагальнені документи, які приймалися б без додаткових процедур і товари допускалися у вільне використання на території і України, і Митного союзу», - сказав Валерій Мунтіян.

У ході відеоконференції сторони обговорили хід проведення порівняльного аналізу вимог технічних регламентів України і Митного союзу за вказаними напрямками (машини та обладнання; сільськогосподарські машини; низьковольтне устаткування; електромагнітна сумісність). Ці напрямки були визначені в ході Першого засідання Координаційної групи, яке, нагадаємо, відбулося 12 квітня 2013 року. Так, українські експерти відзначили, що хоча техрегламенти мають багато спільного, однак є й відмінності, що стосуються номенклатури, маркування, документів оцінки відповідності, які використовуються в техрегламентах.

Українська сторона акцентувала увагу, що Україна готова будувати партнерські відносини на взаємовигідній, паритетній основі, з дотриманням чинного українського законодавства та поінформувала, що чекає експертного висновку від ділових кіл на пропозиції щодо зменшення технічних бар'єрів у торгівлі між країнами Митного союзу, Єдиного економічного простору і України.

Міністр з питань технічного регулювання Євразійської економічної комісії Валерій Корєшков також відзначив продуктивність нинішньої зустрічі.

«Ми розуміємо, наскільки важливі ці питання у взаєминах наших держав. Ми бачимо прогрес у наших відносинах є. Ми хотіли б виробити разом систему, яка спрощувала і усувала б всі негативні моменти, і над цим треба думати. Ми хотіли б, щоб наша схема працювала, щоб вона була проста, доступна, з урахуванням всіх пропозицій і мінімізацією витрат», - сказав Валерій Корєшков.

Наступна відеоконференція, на якій відбудеться обмін думками, призначена на грудень, а на лютий 2014 року Валерій Мунтіян запросив представників ЄЕК до Києва.

версія для друку