українська російська англійська
Микола Азаров: Випускники шкіл мають вільно володіти іноземними мовами та інформаційними технологіями
02.10.2013 | 12:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Уряду 2 жовтня 2013 року наголосив, що сьогоднішні випускники шкіл мають вільно володіти іноземними мовами та інформаційними технологіями.

«Треба чітко усвідомити: сьогоднішні випускники українських шкіл повинні мати інші знання та вміння, ніж 10 років тому. А саме: вільно володіти іноземними мовами, інформаційними технологіями, вміти вдосконалювати знання та навички протягом всього життя», - сказав він.

Микола Азаров підкреслив, що за прогнозами фахівців, вже буквально за три-чотири роки відчутно зросте попит на спеціалістів у галузі інформатики та обчислювальної техніки.

Відповідно, відзначив Прем'єр-міністр, економіка потребуватиме фахівців із освітою, отриманою за такими напрямками як: метрологія, вимірювальна техніка та інформаційно-вимірювальні технології, транспорт та транспортна інфраструктура. Серед галузей, в яких очікується збільшення попиту на кваліфікованих працівників (насамперед у частині конструкторських та інженерних розробок) є: енергетика, текстильна та легка промисловість, машинобудування та обробка металу, авіаційна та ракетно-космічна техніка, морська техніка, рибне господарство, біотехнології, ветеринарія, харчова промисловість.

«Фактично цей прогноз є основою для формування майбутнього широкого державного замовлення на таких спеціалістів, а отже, і основою для майбутнього фахово-орієнтованої середньої освіти. Адже без початкової і середньої бази знань не достатньо ефективна сфера середнього спеціалізованого і вищого навчання. Тому починати перетворення потрібно зі школи. І практично втілювати це мають наші вчителі», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку