українська російська англійська
Микола Азаров вимагає розробити програму модернізації педагогічної освіти
02.10.2013 | 12:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Уряду 2 жовтня 2013 року доручив Міністерству освіти і науки розробити програму перетворень в освіті та створити умови для оптимального омолодження педагогічних кадрів.

«Настав час системно і на довгу перспективу вирішувати цю проблему», - сказав він, зауваживши, що в освітній сфері досвід, мудрість і перевірені морально-етичні принципи викладача цінуються як ніде інде, однак очевидно, що вікова ротація необхідна і неминуча.

Микола Азаров повідомив, що на сьогодні у навчальних закладах працює 80 тисяч вчителів пенсійного віку, що складає приблизно 17 відсотків від загальної кількості педагогічних працівників. Причому, за останні десять років їх кількість збільшилася на 15 тисяч осіб. Натомість, кількість учителів у віці до 30 років з кожним роком зменшується.

Прем'єр-міністр зазначив, що в Україні складається такий парадокс: «випускників педагогічних вузів цілком достатньо для планомірного оновлення кадрів, а працювати нікому. Держава витрачає значні кошти на підготовку молодих вчителів, а випускники правдами і неправдами влаштовуються працювати де завгодно, тільки не в школі. Це абсолютно ненормальна ситуація».

Тому Микола Азаров доручив Міністру освіти і науки Дмитру Табачнику «критично проаналізувати стан справ і терміново запропонувати такі зміни до нормативної бази, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися коштом бюджету, обов’язково б отримували призначення за фахом і принаймні певний час обов’язково б відпрацювали у школі».

«Потрібно серйозно, системно напрацювати нові стимули для залучення молоді до педагогічної роботи. На зміну літнім педагогам, які досягли пенсійного віку, повинні вчасно прийти молоді вчителі. Також вчасно повинен створюватись резерв молодих керівників і методистів», - наголосив Микола Азаров.

 «І ми всіма силами і можливостями держави повинні допомогти нашій школі, нашим вчителям вийти на рівень, відповідний рівень новітніх вимог і викликів», - підкреслив Микола Азаров.

версія для друку