українська російська англійська
Леонід Новохатько: "Ярмарок ідей для культури" допоможе на державному рівні реалізовувати найкраще
02.10.2013 | 14:31
Прес-служба Міністерства культури

Міністр культури України Леонід Новохатько повідомив про започаткування проекту «Ярмарок ідей для культури» під гаслом: «Бути культурним –престижно!» За словами Міністра культури, цей проект сприятиме забезпеченню присутності української культури у світі, переходу України до глибших форм співробітництва з країнами ЄС у сфері культури. Про це Міністр оголосив на брифінгу під час засідання Уряду.

«Ми формуємо нову культурну політику держави, яка не обмежуватиметься реагуванням на процеси в культурній сфері, а випереджатиме і спрямовуватиме їх, – заявив Леонід Новохатько. – Йдеться про вищий рівень прозорості роботи міністерства. Ми хочемо залучити до плану роботи на 2014 рік ініціативи громадських організацій, фондів, провідних ЗМІ, незалежних культурологів. Міністерство готове виділити наступного року до 2 млн. грн. на підтримку таких ініціатив».

Леонід Новохатько повідомив, що проекти, які стануть частиною концептуальної платформи для сучасного культурного життя України, обиратиме експертна рада. «Це люди, знакові для суспільства, фахівці, які допоможуть нам, чиновникам, краще зорієнтуватися у розмаїтті ідей, підкажуть вектор розвитку, підтримуватимуть дискусію у суспільстві щодо реалізації запланованого», – пояснив Міністр культури.

За словами Міністра культури, «Ярмарком ідей» планується започаткувати серйозну дискусію в суспільстві, результати якої будуть враховані у формуванні стратегії розвитку української культури.

«Ми розуміємо, що вирішити водночас увесь комплекс проблем, які існують у галузі, неможливо. Але можна і дуже потрібно створити постійний майданчик для обміну ідеями, думками. І почати широко на державному рівні підтримувати і реалізовувати найкраще», – підсумував Леонід Новохатько.

Міністр культури назвав принципи, за якими відбиратимуться проекти «Ярмарку ідей для культури» та оголосив термін подачі заявок. Перевага надаватиметься ідеям, які відповідають таким ключовим якостям: оригінальність, ефективність використання новітніх інформаційних технологій, залучення молоді, сприяння просвітницькій ролі культури в суспільстві, розкриття творчого потенціалу сучасної людини, зокрема людей з обмеженими можливостями, гідне представлення новітньої культури України у світі. Проекти прийматимуться на розгляд до 25 жовтня 2013 року за електронною адресою: chantal@mincult.gov.ua .

версія для друку