українська російська англійська
К.Грищенко у Женеві обговорив питання захисту інтелектуальної власності в Україні
03.10.2013 | 11:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

2 жовтня у ході робочого візиту Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка до Женеви відбулася його зустріч з Генеральним директором Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Френсісом Гаррі.

Під час зустрічі К. Грищенко окреслив загальні риси розвитку системи захисту інтелектуальної власності в Україні, останні здобутки та плани країни на майбутнє. Ф.Гаррі було повідомлено про успішне виконання зобов’язань, взятих нашою державою у рамках ВОІВ, та готовність посилити взаємодію з Організацією на важливих для України ділянках.

Ф.Гаррі високо оцінив роботу України, особливо в останні кілька років, та пообіцяв, що експерти Організації і надалі надаватимуть професійну підтримку вітчизняним спеціалістам. Він з особливим задоволенням привітав консенсусне прийняття рішення у ході Генеральної Асамблеї ВОІВ, яка завершила свою роботу, про призначення Державної служби інтелектуальної власності України Міжнародним пошуковим органом та органом попередньої експертизи відповідно до Договору про патентну кооперацію і підписання відповідної угоди про співробітництво з Бюро ВОІВ. «Цей здобуток дозволив Україні посісти привілейоване місце серед 19 держав-членів Організації, що володіють подібним статусом», - сказав він.

К.Грищенко також привітав ВОІВ та усіх потенційних партнерів України з «цією важливою подією для нашої держави, яка надійно та відповідально виконуватиме покладені на неї нові функції». Він також подякував Ф.Гарі за особисту підтримку цієї ініціативи та високоякісну роботу Бюро ВОІВ з підготовки необхідного пакету документів.

Посилення системи захисту інтелектуальної власності, за словами К. Грищенка, вкрай важлива для розвитку вітчизняної науки та IT-галузі, зокрема. У цьому контексті він висловив сподівання на розширення та поглиблення програми співробітництва між Україною та ВОІВ на 2014-2016 рр., що має бути укладена найближчим часом. 

Також було обговорено деякі аспекти двостороннього співробітництва України з державами-членами ВОІВ, зокрема у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Віце-прем’єр-міністр відзначив позитивну динаміку у цій сфері, а також торкнувся специфіки вирішення цього питання в Україні. Так, він акцентував на тому, що українські споживчі цифрових технологій (ліцензійні комп’ютерні програми, фільми, музика, Інтернет послуги тощо), змушені сплачувати непомірні з їхніми доходами кошти за ці товари, вартість яких часто не нижча за ціну у розвинених країнах.  Гендиректор з розумінням поставився до зазначеної проблеми, запропонувавши, у разі необхідності, консультативну допомогу з боку Секретаріату ВОІВ.

версія для друку