українська російська англійська
На Волині створять обласний лізинговий фонд для селян
03.10.2013 | 11:52
Волинська ОДА

На Волині створять обласний лізинговий фонд для малого та середнього агробізнесу. Про це розповів голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук на оперативній нараді. «Це рішення підтримано Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим», - додав він.

«Волинські аграрії добре пам’ятають досвід роботи обласного лізингового фонду, який на оборотній основі без відсотків кредитував придбання необхідної тоді техніки. Це було в 90-х роках. Ми тоді купили 156 тракторів, які ще досі обробляють землю, а в обласний бюджет усі позичені кошти були повернуті до копійки», - зауважив Борис Клімчук.

«Такий фонд в складі обласного бюджету буде уже в наступному році. Департамент фінансів повинен розробити проект порядків та положень використання коштів, враховуючи зміни в Бюджетному кодексі, які відбулись після 1999 року, від часу діяльності попереднього лізингового фонду. Той досвід необхідно взяти за основу, але осучаснити документи».

«На Волині 3348 фермерських господарств, де утримується три і більше корови. Ці родини можуть взяти техніку і технології у лізинг. Від профільного департаменту в найближчий час чекаю переліку кооперативів та їх можливу спеціалізацію. Вже після наступного полуничного сезону хочу скуштувати джем та сиропи їхнього виробництва. У Польщі вони масово представлені в магазинах і виробляються малими підприємствами», - зауважив голова  Волинської облдержадміністрації.

Волинь готова працювати в цьому напрямку вже з 1 січня 2014 року.

 

версія для друку