українська російська англійська
Україна планує розширити постачання зерна та продукції харчування до Грузії
03.10.2013 | 12:09
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна розширить інвестиційне партнерство з Грузією в аграрному секторі. Це сприятиме нарощенню експорту вітчизняної сільгосппродукції на грузинський ринок. Наразі ж динаміка експорту залишається позитивною. І за 8 місяців Україна наростила постачання сільгосппродукції до Грузії на 22%. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства Валерія Давиденка та Міністра сільського господарства Грузії Шалва Піпія.

«Грузія залишається для України стратегічним партнером у торгівлі сільгосппродукцією. І щороку ця динаміка зростає. Так, за 8 місяців поточного року Україна експортувала до Грузії продукції АПК на 175 мільйонів доларів. Це на 22% більше, ніж торік», − зазначив Валерій Давиденко.

Заступник Міністра наголосив, що цей показник можна значно збільшити. Для цього Україна запропонувала грузинській стороні розширити інвестиційне партнерство в аграрному секторі. Окрім того, Україна планує збільшити постачання вітчизняної харчової продукції, зернових та продукції тваринництва до Грузії.

Своєю чергою, грузинська сторона висловила пропозицію зменшити перешкоди під час постачання цитрусових до України. Учасники зустрічі домовилися пришвидшити підписання необхідних фітосанітарних договорів.

«Така активна співпраця з Україною в аграрному секторі є дуже важливою для Грузії. Адже Україна залишається для Грузії одним з основних партнерів та постачальників продовольства. Тому ми максимально сприятимемо розвитку двосторонньої співпраці», − підкреслив Шалва Піпія.

Нагадаємо, що раніше глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк заявляв, що Грузія є одним із ключових ринків збуту української овочевої продукції. Також Уряд Грузії звертався до України з запитом на придбання продовольчої пшениці.

 

версія для друку