українська російська англійська
Мінекономрозвитку продовжує формувати нормативну базу для забезпечення виконання функцій з фінмоніторингу
03.10.2013 | 14:04
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало проект наказу, яким затверджується Положення про Комісію Мінекономрозвитку з питань застосування санкцій за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Слід зазначити, що відповідно до норм Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» на Мінекономрозвитку покладені функції з проведення перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

Для реалізації цієї функції було прийнято ряд нормативних документів, зокрема, що стосується порядку проведення Міністерством відповідних перевірок, а також порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства у випадку їх виявлення.

Так, відповідно до Порядку розгляду Мінекономрозвитку справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та застосування санкцій, Міністерство повинно створити Комісію, яка буде здійснювати розгляд справ.

«Тобто прийняття наказу, яким затверджується Положення про Комісію Мінекономрозвитку з питань застосування санкцій за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванні доходів - це лише ланка в процедурі здійснення Міністерством функцій з фінансового моніторингу», - зазначила начальник відділу розвитку інфраструктури товарних ринків департаменту фінансової політики Мінекономрозвитку Ірена Артеменко.

Відповідним проектом наказу визначаються завдання, функції та порядок діяльності Комісії, а також її повноваження стосовно вирішення питань про застосування до суб’єктів первинного фінансового моніторингу санкцій.

За результатами розгляду справи про порушення законодавства Комісія може або прийняти рішення про накладання штрафу на суб’єкта, або закрити провадження у справі.

При цьому слід наголосити, що розмір штрафів визначається Комісією виходячи з норм Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», які чітко визначають коридори розмірів санкцій та випадки їх застосування.

«Якщо виявлене порушення законодавства не є грубим, якщо суб’єкт моніторингу вчасно усунув порушення, то для такого порушника розмір санкцій може бути мінімальним», - підкреслила Ірена Артеменко.

Вона також зазначила, що суб’єктами первинного фінансового моніторингу для Мінекономрозвитку виступають виключно товарні біржі та інші біржі, які проводять фінансові операції з товарами.

«Тобто ми проводимо моніторинги лише тих операцій, які здійснюють самі біржі як суб’єкти господарської діяльності. Тобто, до перевірки угод, які укладають учасники товарних бірж Міністерство не має жодного відношення», - підкреслила експерт Міністерства.

версія для друку