українська російська англійська
Держінвестпроект та IFC розпочали співпрацю з будівництва першої дороги в Україні на умовах концесії
03.10.2013 | 14:26
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Сьогодні, 3 жовтня 2013 року, Національний проект «Міська кільцева автомобільна дорога навколо м. Києва» (МКД) уклав договір про співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією (International Finance Corporation, IFC).

Угоду було підписано за участі Голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва, Голови регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі Руфата Алімарданова та Голови Державного агентства автомобільних доріг України Євгена Прусенка.

«Для нас особливо важливо, що ми розпочали цей шлях у партнерстві з IFC, організацією із багаторічним світовим досвідом у підтримці проектів будівництва доріг на концесійних умовах, тобто за рахунок приватних коштів. У рамках нашої співпраці Міжнародна фінансова корпорація сприятиме  залученню  стратегічного партнера для будівництва та подальшої експлуатації «Міської кільцевої автомобільної дороги», - сказав Владислав Каськів.

Основні результати та висновки попереднього аналізу IFC будуть презентовані Кабінету Міністрів України до кінця першого кварталу 2014 року.

«На цьому етапі співпраці IFC працює як консультант Уряду та надає рекомендації як можна залучити інвесторів та приватний сектор. Ми зробимо попередню оцінку можливості впровадження проекту. Після цього IFC спільно з Урядом розглядатиме можливість та доцільність переходу до наступного етапу нашої співпраці», - зазначив Голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі Руфат Алімарданов.

Голова Державного агентства автомобільних доріг України Євген Прусенко зауважив, що реалізація масштабних інфраструктурних проектів на умовах державно-приватного партнерства – це загальна світова практика, до якої Україна також  має долучитися.

«Дуже важливо, що Держінвестпроекту в реалізації першого пілотного концесійного проекту допомагатиме відома корпорація IFC. Укравтодор зі свого боку також надаватиме всіляку підтримку цьому Національному проектові», - зазначив Є.Прусенко.

Нагадаємо, 4 вересня 2013 року Кабінет Міністрів затвердив попереднє ТЕО проекту «Міська кільцева автомобільна дорога навколо м. Києва», в якому було визначено, що проект реалізовуватиметься на умовах концесії та у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією. Відповідна постанова №640 від 17 липня оприлюднена на сайті Уряду.

Довідково

International Finance Corporation, IFC - член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що зосереджує свою діяльність виключно в приватному секторі. IFC сприяє стійкому економічному зростанню країн, що розвиваються, фінансуючи інвестиції, мобілізуючи приватний капітал на міжнародних фінансових ринках, і надаючи компаніям та урядам консультативні послуги. У 2013 фінансовому році обсяг інвестицій IFC, спрямованих на підсилення потенціалу приватного сектору створювати робочі місця, стимулювати інновації та вирішувати найнагальніші глобальні проблеми розвитку, досяг небаченого досі рекордного рівня, перевищивши $25 мільярдів доларів США. Додаткова інформація: www.ifc.org .

МКД - проектна ділянка міської кільцевої автомобільної дороги сполучатиме Столичне шосе та автомобільну дорогу Київ – Харків - Довжанський (М-03). Довжина ділянки становить близько 19 км, перехід через Дніпро: міст - 0,7 км або тунель – 5,1 км. Максимальна швидкість руху становитиме 110 км/год. Кількість смуг: по 3 в кожну сторону, кількість розв’язок – 4, інтенсивність руху – 30-60 тис. авто/день.

 

версія для друку