українська російська англійська
Наталія Королевська: Усі соціальні ініціативи Президента щодо вдосконалення соцзахисту дітей виконуються
03.10.2013 | 15:35
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Усі соціальні ініціативи Президента щодо вдосконалення соцзахисту дітей, закріплені за Мінсоцполітики, - виконуються. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час виступу на Всеукраїнській нараді щодо реалізації соціальних ініціатив Президента у сфері захисту прав дитини.

«З семи соціальних ініціатив Президента на 2013 рік, за які відповідає Мінсоцполітики, виконуються усі», - сказала Наталія Королевська.

«Ми підвищили розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А (з виключно високою мірою втрати здоров'я) на 486 грн. або на 605 грн. залежно від віку дитини. Надбавку у підвищеному розмірі вже отримують 11,1 тис. непрацюючих батьків, які доглядають дитину-інваліда такої категорії. Крім того, 1,6 тис. дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, отримуватимуть державну допомогу, збільшену на 894 грн.», - сказала Міністр.

Вона також зауважила, що діти з особливими потребами забезпечуються необхідними засобами реабілітації.

«Станом на початок вересня дітям-інвалідам видали 10 016 одиниць протезно-ортопедичних виробів, а колясок (колесних крісел) дітям-інвалідам за цей період було видано 12 555 штук, що на 40% та 134% перевищує показник минулого року відповідно», - сказала Наталія Королевська.

Особливу увагу вона звернула на надання соціальних послуг з денного догляду за дітьми-інвалідами. Ці послуги забезпечено завдяки спільним діям Мінсоцполітики та регіональних органів виконавчої влади.

«На початок вересня в Україні вже працюють 63 відділення денного перебування дітей-інвалідів, створених при діючих соціальних установах – територіальних центрах, будинках-інтернатах, центрах соціальної реабілітації та центрах соціально-психологічної реабілітації», - сказала Міністр.

Крім того, станом на 1 вересня в Україні працювало 17 соціальних Центрів матері та дитини, які надають соціальні послуги вагітним жінкам та матерям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.

«Робота таких центрів допомагає зменшити кількість відмов від новонароджених дітей. Наразі ведеться активна робота з розширення мережі, а до кінця 2014 року подібні центри мають працювати у кожній області», - сказала Наталія Королевська.

Також Міністр повідомила про такі соціальні ініціативи Президента, як створення всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми та збільшення державної соціальної допомоги на дітей з малозабезпечених сімей, які також виконуються Міністерством соціальної політики.

 

версія для друку