українська російська англійська
З початку року об'єктами відновлюваних джерел енергії вироблено понад 1 млрд.кВт/год. "зеленої" електроенергії
03.10.2013 | 17:07
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

З початку року об’єктами відновлюваних джерел енергії вироблено понад 1 млрд.кВт/год. «зеленої» електроенергії. Про це розповів Микола Пашкевич, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, на прес-конференції присвяченій Всеукраїнському Тижню енергоефективності.

За словами М.Пашкевича, станом на 1 вересня встановлена потужність об’єктів відновлюваної енергетики становить 956,2 МВт, при цьому 310.5 МВт введено в експлуатацію у поточному році (це на 32% більше, ніж за весь 2012рік).

Голова Агентства повідомив, що в результаті реалізації енергоефективних заходів у рамках регіональних програм енергоефективності зекономлено більше 5,7 млрд. куб. м природного газу. Він також зазначив, що за останні півроку лише у сонячну енергетику залучено близько 360 млн. євро.

«Такі результати вселяють оптимізм. Але, на відміну від країн Європи, питання енергоефективності у суспільній свідомості ще не стали національною ідеєю. Саме тому, стратегічним пріоритетом державної політики є популяризація та пропаганда. Сьогодні у нас перший серйозний крок – ми презентували кампанію соціальної реклами, яка розроблена за підтримки Європейського Союзу. Найближчим часом вона з’явиться на екранах, радіо та зовнішніх носіях», - зауважив Голова Держенергоефективності України.

Микола Пашкевич презентував відеоролики кампанії «Споживай енергію розумно» та представив план енергоефективних публічних заходів, які пройдуть у всіх областях України в рамках Тижня енергоефективності. Зокрема, в Тернопільській області розпочнуть роботу консультаційні центри, які надаватимуть інформацію з питань економії паливно-енергетичних ресурсів.

У Кіровоградській області відбудеться круглий стіл на тему: «Стимулювання виробництва та споживання паливних пелет».

В Івано-Франківській області заплановано офіційне відкриття біогазового заводу компанії «Даноша».

У Києві 10 жовтня пройде семінар для вчителів щодо запровадження навчальної програми з енергоефективності для дітей 6-10 років.

 Довідково

«Тиждень енергоефективності» традиційний захід, що проходить у першій декаді жовтня в регіонах України. Захід покликаний продемонструвати громадськості та бізнес-спільноті переваги енергозбереження та використання енергоефективних технологій, їх економічну доцільність та значення для навколишнього середовища. Детальна програма Тижня на сайті Агентства www.saee.gov.ua.

версія для друку