українська російська англійська
Хмельниччина має можливості отримати цього року рекордний вал зернових
03.10.2013 | 17:35
Хмельницька ОДА

Аграрії Хмельницької області вже четвертий рік поспіль збирають чи не найщедріші в державі урожаї зернових. Такі високі дані є результатом виконання керівництвом області завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення продовольчої безпеки країни. В рамках робочого візиту на Кам’янеччину голова облдержадміністрації Василь Ядуха побував на полях сільськогосподарських підприємств району ТОВ «Максфарм» та ТОВ «Агросолюшнс», де ознайомився з організацією роботи під час збирання зернових культур та на посівній кампанії. Ефективне використання землі – головне завдання, яке ставить перед аграріями очільник краю.

«На Хмельниччині прийнято рішення щодо цілодобової організації роботи як на посівній кампанії, так і на збиранні зернових культур. Уже зібрано близько 70 % зернових – більше 400 з 612 тисяч гектарів, середня урожайність сягає 42 ц/га. Разом з тим, маємо проблему – через несприятливі погодні умови, жнива, особливо пізніх зернових культур, затягнулися. Нині соя не має відповідної фази стиглості і це гальмує посівну кампанію, адже це попередник під посів озимих культур. Виходячи з цього прийнято рішення щодо заміщення площ посіву», - сказав Василь Ядуха.

Попереду ще великий обсяг роботи. Потрібно зібрати близько200 тисяч гектарів кукурудзи на зерно, близько 100 тисяч гектарів сої. В цілому, за словами очільника краю, в області ведеться організовано робота, за останні дні суттєво пожвавлено посів озимих зернових культур: «Із 220 тисяч гектарів запланованих посіяно 130 тисяч гектарів озимих зернових. Робота продовжується. Краще вона організована на півдні і в центрі області, трохи гірше – на півночі у зв’язку з тим, що на полях багато вологи. Це не дає можливості працювати цілодобово як, до прикладу, в Дунаєвецькому чи Кам’янець-Подільському районах».

Влада області поставила перед собою завдання до 9 жовтня завершити посів озимих зернових культур, а до 14 числа максимально завершити збирання сої, гречки, вийти на 50%-60% збирання цукрових буряків. Також до середини місяця зернової кукурудзи планують зібрати з половини засіяних площ.

До слова, урожайність кукурудзи у ТОВ «Агросолюшнс», де побував Василь Ядуха, сягає 120 ц/га, в цілому по області – 80 ц/га.

«Ми сподіваємося отримати вал кукурудзи щонайменше 1,5 мільйона тонн. Якщо це буде зроблено, то Хмельниччина за сприятливих умов має можливість отримати цього року рекордний вал зернових – близько 3 мільйонів тонн», - зазначив голова адміністрації.

 

версія для друку