українська російська англійська
В Україні діти повністю забезпечені необхідними лікарськими препаратами і медичними виробами
04.10.2013 | 09:35
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Україні діти повністю забезпечені необхідними лікарськими препаратами і медичними виробами. Про це повідомила начальник управління державних цільових програм та державних закупівель Міністерства охорони здоров’я України Галина Довганчин під час брифінгу, який відбувся 3 жовтня.

«На сьогодні здійснено закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення на 1 884,20 млн. грн., що складає 86,2% від річного плану фінансування, – повідомила Галина Довганчин. –Тривають додаткові закупівлі, в межах заощаджених бюджетних коштів, і закупівлі за новими напрямами забезпечення, кошти на які було виділено протягом року, а це ще загалом на 302,8 млн. грн. (13,8%)».

За її словами, на сьогодні укладено 243 договори на поставку лікарських засобів і медичних виробів за закупівлями поточного року на загальну суму 1 839,6 млн. грн. (84,1%), на стадії укладання перебуває сім договорів на 44,6 млн. грн. (2,0%).

«Поточний рік вирізняється також поступовим збільшенням обсягів державного фінансування за найбільш соціально важливими напрямами забезпечення (гемофілія – 63,6 млн. грн., дитяча онкологія – 237 млн. грн., нефрологія – 12 млн. грн., хронічний мієлоїдний лейкоз – 64 млн. грн., а також фінансування нових напрямів забезпечення (ювенільний ревматоїдний артрит – 16,8 млн. грн., вірусні гепатити – 33,3 млн. грн., мукополісахаридоз – 40 млн. грн.., аутизм – 10 млн. грн.)», – наголосила урядовець.

Вперше за останні роки основні закупівлі на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру було здійснено до травня місяця поточного року. Фактично за перші п'ять місяців поточного року проведені основні державні закупівлі поточного року, зауважила Галина Довганчин.

Вона також наголосила на тому, що цього року збільшено фінансування на закупівлю лікарських препаратів для лікування онкохворих дітей до 216 млн. грн. (плюс 125 млн. грн. у порівнянні із минулим роком), виробів медичного призначення для дитячого діалізу (нефрологія дитяча) до 8,04 млн. грн. (плюс 5 млн. грн. у порівнянні із 2012 роком), виробів медичного призначення для перитонеального діалізу (нефрологія доросла) до 12 млн. грн. (плюс 5 млн. грн. у порівнянні із 2012 роком), медикаментів для лікування хворих дітей на хворобу Гоше до 15,3 млн. грн. (плюс 10 млн. грн. у порівнянні із минулим роком).

Водночас, у межах централізованого забезпечення, здійснюється закупівля автомобілів швидкої медичної допомоги на 920 млн. грн. Розкриття пропозицій учасників торгів очікується 10 жовтня.

 

версія для друку