українська російська англійська
Кабінет Міністрів аналізує міжнародні угоди Митного союзу для можливого приєднання до деяких з них
04.10.2013 | 12:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна не відкидає можливості приєднання до декількох міжнародних  угод Митного союзу, які не суперечать чинному українському законодавству і узятим нашою країною на себе міжнародним зобов’язанням. Це дозволить усунути бар’єри на шляху вільного просування українських товарів на митні території Російської Федерації, Республіки Білорусь і Казахстану.   Про це йшлося на засіданні Кабінету Міністрів України 2 жовтня.

Мінекономрозвитку, на виконання Протоколу наради у Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, розроблено план-графік розгляду на засіданнях Уряду угод Митного союзу, до яких могла б приєднатися Україна.

Зокрема була винесена на розгляд «Угода про проведення узгодженої політики в галузі технічного регулювання, санітарних і фітосанітарних заходів Євразійського економічного співтовариства від 25 січня 2008 року».

«Угодою передбачено проведення узгодженої політики в області технічного регулювання, санітарних, ветеринарно-санітарних та фітосанітарних заходів: розробки та прийняття технічних регламентів ЄврАзЕС; прийняття єдиних правил проведення робіт з технічного регулювання, розробки санітарних та фітосанітарних заходів; гармонізації стандартів; застосування єдиних форм та правил оцінки відповідності; акредитації та призначення органів з сертифікації та акредитації випробувальних лабораторій», - зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

Кабінет Міністрів України підтримав в цілому пропозицію щодо можливості приєднання України до Угоди про проведення узгодженої політики в області технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних заходів, доручивши Мінекономрозвитку разом з МЗС поінформувати про це Євразійську економічну комісію та започаткувати з нею проведення відповідних консультацій щодо можливості приєднання України до зазначеної Угоди, а також інших міжнародних документів Митного союзу, які розглядатимуться на засіданнях Уряду.

 

версія для друку