українська російська англійська
Укрзалізниця і транспортна міліція спільно подбають про безпеку пасажирів
04.10.2013 | 14:04
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Чіткі та злагоджені дії працівників транспортної міліції та залізничного транспорту мають створити нову якість безпеки та комфорту для пасажирів. Розробити новий алгоритм реагування на порушення правил перевезення домовилися керівники управлінь Укрзалізниці та Департаменту транспортної міліції МВС України на спільній нараді під головуванням заступника генерального директора Укрзалізниці Павла Чекалова.

Учасники наради наголосили, що останнім часом на залізницях України фіксують порушення з десятка норм законодавства. Зокрема, трапляються випадки перепродажу квитків невстановленими особами, несанкціонованої торгівлі в поїздах і на вокзалах, перевезення без належних документів на право проїзду і надлишкової ручної поклажі, пошкодження рухомого складу та інші правопорушення при користуванні залізничним транспортом. Із наближенням холодної пори року приміщення станцій та вокзальні комплекси стають прихистком для безпритульних, особливо у приміському сполученні.

«Працівники поїзних бригад звертаються за допомогою до співробітників транспортної міліції на лінійних станціях, але ті, на жаль, не завжди своєчасно та належним чином реагують на виклики. Трапляється, що пасажир здійснює посадку в нетверезому стані, застосовуючи силу до провідника. Працівники міліції прибувають за викликом на місце події, проте пасажира не видаляють з вагона. У результаті страждають інші пасажири, а залізниця зазнає репутаційної втрати як транспорт, у якому під час поїздки небезпечно та некомфортно перебувати», - наголосив під час наради заступник генерального директора Укрзалізниці Павло Чекалов.

За його словами, одним із найпоширеніших правопорушень останнім часом стала посадка у вагон без належних документів, які визначені Постановою Кабінету Міністрів і належать до тих, що посвідчують особу пасажира.

«Перелік документів, на підставі яких громадянин може скористатися перевезенням за придбаним квитком, чітко визначений на законодавчому рівні. Однак поїзні бригади не завжди отримують допомогу від міліції у випадку, коли пасажир хочу здійснити поїздку без належних документів, що посвідчують особу. З’ясування стосунків призводить до затримки відправлення поїзда і зриву графіка руху. А це завдає ще більшої шкоди репутації, - зауважив Павло Чекалов. – Тому разом із правоохоронцями пасажирським і юридичному управлінням Укрзалізниці слід виробити новий алгоритм реагування на порушення правил перевезення пасажирів».

Зі свого боку заступник начальника Департаменту транспортної міліції МВС України Микола Македон висловив готовність активніше забезпечувати порядок на транспорті.

«За викликом працівника поїзної бригади правоохоронці слідчо-оперативної групи, у разі порушення правил перевезень, можуть сідати у вагон або на станції відправлення, або на найближчій по маршруту, аби вести належні дії щодо порушника. Це дозволить забезпечити дотримання правил перевезень без шкоди правам особи пасажирів», - запропонував Микола Македон.

Розробити інші заходи наведення порядку на транспорті учасники наради домовилися в рамках спільної робочої групи, яка працюватиме на регулярній основі.

версія для друку