українська російська англійська
Українська економіка вже готується до роботи в умовах ЗВТ з Євросоюзом, - Мінекономрозвитку
04.10.2013 | 13:55
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Вітчизняна економіка вже зараз готується працювати в умовах створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом, таке переконання висловила заступник директора департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Наталія Сидорук під час круглого столу: «Договір про Асоціацію Україна – ЄС: «звіряння годинників» за два місяці до події».

Вона зазначила, що враховуючи масштабність Угоди про асоціацією України з ЄС, оцінити кількісний вплив її підписання на вітчизняну економіку дуже важко. При цьому окрім показників, які можна оцінити в цифрах, необхідно розуміти позитивний вплив на економіку України додаткових особливостей Угоди – в першу чергу, поглиблення регуляторного співробітництва, а також розповсюдження її дії не лише на торгівлю товарами, але й послугами, на сферу державних закупівель зокрема.

«Для нас надзвичайно важливо розуміти, що потрібно робити в частині підготовки української сторони до відкриття зони вільної торгівлі. Ми повинні вже сьогодні готуватися, що ми і робимо, для того, щоб саме відкриття кордонів, створення нових умов торгового режиму не захопило нас зненацька», - наголосила Наталія Сидорук.

Вона повідомила, що на сьогодні Урядом України і Мінекономрозвитку зокрема, проводиться велика робота за двома важливими напрямками, один з яких стосується створення механізму імплементації Угоди, другий передбачає підготовку Програми діяльності органів влади в сфері імплементації.

«Угода дуже велика і на сьогодні всі органи державної влади, в тому числі і на регіональному рівні, вже працюють над тими задачами та цілями, які Україна ставить перед собою в сфері її імплементації», - зазначила Наталія Сидорук.

В свою чергу, начальник відділу договірно-правових відносин з ЄС в економічній сфері департаменту європейської інтеграції Мінекономрозвитку Олена Мельник, повертаючись до питання наслідків створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС (ЗВТ) як невід'ємної складової Угоди про асоціацію та зокрема думки, що це зумовить великий потік європейських товарів на ринок України, зазначила, що запровадження зони вільної торгівлі з ЄС не спричинить різкого зростання імпорту товарів з ЄС.

Вона підкреслила, що після вступу України до Світової організації торгівлі вітчизняний ринок вже став більш відкритим для європейських товарів, при цьому тотального заміщення вітчизняної продукції імпортною не відбулось. В той же час, на ринок Європи українським виробникам потрапити все ще досить важко в наслідок високих ставок увізного мита, особливо на сільськогосподарську продукцію.

При цьому Олена Мельник наголосила, що на сьогодні велика кількість українських підприємств, в першу чергу, які експортують свою продукцію, модернізували виробництво та перейшли на європейські норми та стандарти виробництва і експортують свою продукцію на ринки держав-членів ЄС. Тому для таких підприємств створення ЗВТ Україна - ЄС надасть додаткову перевагу у вигляді лібералізації тарифного доступу до ринків ЄС. Важче буде підприємствам, які не піклуються про підвищення конкурентоздатності власної продукції.

«Звісно, для когось, для окремих підприємств, виникають ризики, пов’язані в першу чергу з необхідністю модернізації виробництва та переходом на нові стандарти, оскільки багато з них ще досі працюють на стандартах Радянського Союзу. Але я не думаю, що це погано для виробника і з рештою для споживачів, тому що на виході ми отримаємо більш якісну продукцію і, можливо, не буде необхідності купувати імпортне», - підкреслила Олена Мельник.

версія для друку