українська російська англійська
Сільгосппродукцію на ярмарках повинні продавати лише виробники, а не перекупники
04.10.2013 | 15:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Аграрну продукцію на сільськогосподарських ярмарках мають продавати лише виробники. Натомість посередників на такі заходи не повинні допускати. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час візиту на ярмарок у Києві. На його переконання, на таких заходах має бути представлена лише вітчизняна продукція. А ціна на неї має бути економічно вигідною для виробника та прийнятною для покупця.

«Я не задоволений тим, що на ярмарках почали з’являтися посередники, а також імпортовані овочі та фрукти. На сільськогосподарських ярмарках повинні бути лише виробники і споживачі – це наша ідеологія», − заявив Міністр.

Микола Присяжнюк зазначив, що саме на таких заходах споживач може без накрутки у ціні придбати аграрну продукцію. Тому дуже важливо не допускати посередників на ярмарки – саме вони необґрунтовано підвищують ціни.

«Посередник є невід’ємною частиною ринкової економіки. Проте, коли посередництво є необґрунтованим, потрібно з ним боротися. Тому саме завдяки ярмаркам ми хочемо прибрати необґрунтованих посередників, які накручують ціни, бо ярмарки – це найкоротший шлях від виробника до споживача», − зазначив очільник відомства.

Також Міністр повідомив, що вже за кілька тижнів у Києві стартує пілотний проект «Рідне село». У столиці будуть встановлені 20 виїзних точок, де сільгоспвиробники, в тому числі кооператори, зможуть торгувати своєю продукцією.

«Мінагрополітики спільно з місцевою владою через 15 днів запускає пілотний проект «Рідне село». Буде встановлено 20 сертифікованих і цивілізованих точок, де свою продукцію зможуть продавати кооператори. Я сподіваюсь, що це виявиться ефективним кроком і дасть змогу забезпечити достойну ціну для виробника і споживача», − наголосив Міністр.

Нагадаємо, раніше Микола Присяжнюк заявляв, що аграрії цього року зберуть близько 22 мільйонів тонн картоплі, за внутрішнього споживання у 6 мільйонів. Валове ж виробництво овочів сягне 9,4 мільйона, за споживання у 7 мільйонів. Тобто дефіциту овочів у цьому році не буде.

 

версія для друку