українська російська англійська
Цьогоріч 65 студентів-інвалідів Полтавщини отримали фінансову допомогу
04.10.2013 | 16:35
Полтавська ОДА

У 2012-2013 н.р. 65 студентів-інвалідів Полтавської області отримали державну фінансову допомогу на навчання. Про це розповіла заступник директора Полтавського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Лариса Оверченко на комісії з питань надання фінансової допомоги студентам-інвалідам для здобуття вищої освіти.

За її словами, за останні 5 років на такі цілі відділенням витрачено більше 600 тис. грн. У цьому році розмір такої державної допомоги збільшиться майже у 2 рази і становитиме більше 230 тис. грн.

«Діяльність нашого Полтавського відділення направлено на реалізацію соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, посилений соціальний захист осіб із обмеженими фізичними можливостями. Одним із напрямків нашої діяльності є надання фінансової допомоги дітям-інвалідам на здобуття вищої освіти. Тому, що в умовах ринкових перетворень в Україні освіта – це один із головних чинників достойного працевлаштування, а у подальшому – це гідна зарплата», – зазначила Л.Оверченко.

Основним критерієм при наданні такої допомоги, окрім матеріального стану сім’ї, є успішність студента. Вона визначальна, це є дієвим стимулом для покращення навчання, та майбутнього працевлаштування. Жодна дитина не обмежена у праві на освіту.

«Я навчаюся у Полтавському кооперативному технікумі. Буду поваром-технологом. Студентське життя подобається, предмети даються не складно. По закінченні закладу планую працювати. Саме цю професію вибрала, бо люблю готувати», – розповіла студентка 4 курсу Анна.

Засідання таких комісій розпочинається після закінчення 2 навчального семестру, з червня і триває до листопада, поки не завершиться набір на заочну форму навчання.

«В основному діти навчаються на Полтавщині, багато із них обирають для себе Полтавський інститут економіки і права, ПУЕТ, ПНПУ ім.. В. Г. Короленка, ПДАА. У цих навчальних закладах створюють усі належні умови для дітей із особливими потребами», – сказала Л.Оверченко.

Найдорожчий ВУЗ в області, у якому навчаються діти-інваліди – Полтавська Українська медична стоматологічна академія. Обирають різні спеціальності, останній рік діти почали вибирати технічні спеціальності.

«Університет хороший, гарні викладачі. Я стану логопедом. Надіюся, що в майбутньому знайду хорошу роботу», – зазначила студентка 3 курсу ПНПУ ім.. В. Г. Короленка Коновалова Юлія.

версія для друку