українська російська англійська
Зростає обсяг перевезень вантажів між Україною та Туреччиною
07.10.2013 | 10:23
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Між Україною та Туреччиною спостерігається збільшення обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом. За 8 місяців цього року вони зросли на 7,2% (порівняно із відповідним періодом минулого року) і становлять 8,05 млн тонн.

У вантажообігу між Україною та Туреччиною переважають чорні метали – 1,9 млн, зерно і продукти помелу – 1,7 млн, руда залізна і марганцева – 1,3 млн, хімічні і мінеральні добрива – 1,2 млн, кам’яне вугілля – 1,06 млн.

Найбільший обсяг перевезень між двома країнами становлять експортні вантажі – 7,9 млн тонн, які зросли на 7,4%.

Імпорт склав 91,5 тис. тонн. Серед імпортних вантажів переважають мінбудматеріали, хімікати, руда залізна і марганцева, кольорова і сірчана руда та чорні метали.

Зріс транзит із Туреччини – на 85,8%, за 8 місяців обсяги транзитних перевезень становлять 81,2 тис. тонн.  Серед транзитних вантажів переважають мінбудматеріали, цемент, хімікати та автомобілі.

Нагадаємо, що Укрзалізниця та Генеральна дирекція державних залізниць Республіки Туреччина 25 вересня 2013 року в місті Анкара (Туреччина) підписали Меморандум про взаєморозуміння. Сторони задекларували наміри розвивати перевезення вантажів у рамках створення транспортного коридору Балтійське море – Чорне море із використанням послуг поїзду комбінованого транспорту «Вікінг».

 

 

версія для друку