українська російська англійська
Українських дітей - переможців конкурсу "Дружать діти на планеті" - привітала Президент Литви
07.10.2013 | 12:44
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Діти з України, які стали переможцями ІІ Міжнародного литовсько-українського конкурсу малюнків, плакатів і фотографій "Дружать діти на планеті" відвідали Литовську Республіку.

На прес-конференції, яка відбулась у Сеймі Литовської Республіки за участю члена Сейму Сергеюса Йоваши та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Литовській Республіці Валерія Жовтенка, було підбито підсумки міжнародного конкурсу, обговорено подальшу співпрацю між Україною та Литвою у різних культурно-освітніх проектах.

У Конституційній залі Сейму Литви за участю члена комітету з освіти, науки та культури Валянтинаса Стундиса відбулося урочисте нагородження  дітей з Литви, які посіли призові місця у міжнародному конкурсі.

Кульмінацією першого дня перебування у Вільнюсі стало проведення акції "Єдине серця двох країн".  Розпочав акцію віце-спікер Сейму Литви Пятрас Ауштрявічюс, який привітав українських дітей і нагородив відзнаками Сейму організаторів конкурсу з України.  своєю чергою Мазур Анастасія, учениця Чулаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Херсонської області, подарувала віце-спікеру картину переможниці конкурсу, яка прикрашатиме стіни Парламенту Литви.

Під час акції від будівлі Сейму по проспекту Гедимінаса у Вільнюсі під супровід військового оркестру учні українських та литовських шкіл пронесли величезні прапори своїх країн довжиною 300 метрів кожний. До ходи також приєднувалися і перехожі.

Долучилася до акції й Президент Литви Даля Грібаускайте.

Під час вітального слова Президент Литовської Республіки перейшла на українську мову, наголосивши, що Україна й Литва – два дружніх народи.

"Дорогі гості з України, переможці ІІ Міжнародного литовсько-українського конкурсу "Дружать діти на планеті" і всі учасники Дня дружби України та Литви, ласкаво просимо до Вільнюса. Бажаю вам приємно провести час у Литві, успіхів у визначені ваших цілей та продуктивній співпраці у майбутньому", - підкреслила Даля Грібаускайте.

Юлія Бакляк, вихованка Сенчанського будинку дитячої та юнацької творчості Полтавської області, а також Владислав Ільченко, вихованець Ямпільського районного центру дитячої та юнацької творчості Сумської області, подарували пані Президенту роботи переможців конкурсу.

Своєю чергою Посол України в Литві Валерій Жовтенко підкреслив, що нинішня акція, коли литовський і український прапори знаходяться в центрі Вільнюса, є символічною перед важливою подією в листопаді цього року, коли відбудеться саміт Східного партнерства.

"Ця акція пов’язана з підсумками дитячого конкурсу "Дружать діти на планеті", – розповів заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти Павло Горінов. – Така акція була в минулому році в Одесі на Потьомкінських сходах. Зараз підводяться підсумки другого конкурсу, акція є символічною в тому, що стосується дружби двох країн".

Акція завершилася створенням художньої композиції у вигляді серця з литовського й українського прапорів на центральній Кафедральній площі литовської столиці.

Діти та гості з України також відвідали Литовський центр дітей і молоді, Вільнюську гімназію "Ужупіо", Анікщяйську гімназію імені Анатанаса Вєнуоліса, Музей коня, Тракайський замок та розважальний центр "Літні сані". Під час відвідування стародавнього музею литовські організатори навчили українських дітей власноруч випікати хліб.

Насамкінець свого перебування у Литовській Республіці на знак дружби між українськими та литовськими дітьми у парку м. Анікщяй було посаджено калину, привезеної з України. 

У заходах також взяли участь представники Міністерства закордонних справ Литви, актив української громади Вільнюса, представники  Міністерства молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України, українські дипломати та члени їхніх родин, литовська громадськість, провідні литовські та українські засоби масової інформації.

 

 

версія для друку