українська російська англійська
24-25 жовтня у Луганську відбудеться Національний екологічний форум
07.10.2013 | 14:28
Луганська ОДА

«Ми повинні зробити все, щоб Національний Форум з питань поводження з відходами, який відбудеться в Луганську 24-25 жовтня, приніс нашій області практичну користь у вирішенні екологічних проблем», - заявив голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк.

Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» відбудеться у Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля. У відкритті Форуму візьмуть участь Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, народні депутати України, представники науки, бізнесу та громадських організацій.

«Форум відбудеться в рамках IV Луганського міжнародного інвестиційного форуму. Обидва заходи представницькі та зберуть як керівників центральних органів виконавчої влади, так і керівників інших регіонів України та зарубіжжя», - зазначив голова луганської облдержадміністрації.

Луганська область належить до регіонів з критичним рівнем небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій. На її території функціонують 1107 потенційно небезпечних об'єктів. За обсягом викидів забруднюючих речовин в атмосферу вона займає  третє місце в Україні - це понад 600 тис. тонн щорічно. Скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти складають більше 300 млн. м3. Останнє десятиліття в області щорічно утворювалося від 60 до 400 тис. тонн відходів 1-3 класів небезпеки та від 11 до 15 млн. тонн відходів

4 класу небезпеки. Область займає 4 місце в Україні за обсягами утворення відходів.

«Ці фактори негативно впливають на стан навколишнього середовища, здоров'я населення і перешкоджають сталому розвитку суспільства. Тому ми вважаємо за важливе проведення цього Форуму саме у нас в області», - заявив Володимир Пристюк.

«Луганщина викликає інтерес у плані досвіду подолання критичної ситуації щодо відходів», - заявила Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. «Тут одна з найсерйозніших ситуацій, і разом з тим дуже багато робиться у сфері поводження з відходами. Олександрівський полігон ТПВ - єдиний в Україні приклад ефективної рекультивації сміттєвих полігонів. Є регіональна програма з поводження з відходами, реалізується проект за окремим збору ТПВ, ведеться серйозна робота з підприємствами-забруднювачами довкілля. І підписання тристороннього Меморандуму між обласною владою підприємствами-забруднювачами та Міністерством екології України в ході Національного Форуму стане зразком того, як влада на місцях повинна організовувати роботу в цьому напрямку», - зазначила Тетяна Тимочко.

Вона також повідомила, що в ході Національного Форуму «Поводження з відходами в Україні» планується презентація національного проекту «Чисте місто» та низки інших всеукраїнських проектів, у тому числі з утилізації шкідливих побутових відходів (батарейок тощо). Народні депутати України мають намір представити кілька законопроектів екологічної спрямованості, які, за словами Тетяни Тимочко, дозволять зробити ефективнішою систему поводження з відходами в Україні.

У ході організаційної наради, Володимир Пристюк дав низку доручень робочій групі на чолі з заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Репицьким, яка займається підготовкою екологічного форуму. Голова облдержадміністрації Володимир Пристюк підкреслив, що на Національному Форумі Луганська область повинна представити всі свої найкращі напрацювання і виступити з конструктивними пропозиціями, які стануть планом дії обласної влади у сфері поводження з відходами та охорони навколишнього середовища на найближчі п’ять років.

 

версія для друку