українська російська англійська
У Луганську вперше в Україні представлена унікальна теплогенеруюча установка на водовугільному паливі
07.10.2013 | 14:50
Луганська ОДА

В умовах найжорстокішого дефіциту традиційного палива, пошук альтернативи один з головних пріоритетів урядових програм та впровадження енергозберігаючих технологій. Відповідно до «Державної Програми енергоефективності» та «Програми впровадження водовугільного палива як альтернативи природному газу і високоякісному вугіллю у малій теплоенергетиці» Мінпаливенерго в Луганську була представлена в роботі теплогенеруюча установка на водовугільному паливі.

Така розробка вперше в Україні була представлена саме на діючому обладнанні із замкнутим циклом приготування водовугільного палива, транспортування та спалювання в топковому пристрої.

«Ця унікальна технологія і не менш унікальне обладнання - результат спільної праці Луганського ПАТ «НДПКІ «Вуглемеханізація» та колективу Луганського державного інституту ЖКГ та будівництва .- Водовугільне паливо являє собою суміш тонкодисперсного вугілля, води і хімічних добавок», - зазначив голова правління ПАТ «НДПКІ «Вуглемеханізація» Олександр Кузнєцов. - Застосовується вона для спалювання в топках різних теплоагрегатів з метою заміни традиційного палива». За зовнішнім виглядом вона нагадує мазут і що важливо - не токсична, не пожежонебезпечна і не вибухонебезпечна. Повнота згоряння - 98%, а викиди шкідливих речовин в атмосферу при цьому знижується в 2-3 рази. Технологія вже відпрацьована на стендових установках інституту та апробована на реальних об'єктах Луганської та Донецької області. Спалювання даного палива можливо в теплоагрегатах абсолютно будь-якої конструкції після незначної модернізації пальникових пристроїв. І що ще дуже важливо - вартість такого тепла в 2-4 рази нижче в порівнянні з використанням традиційного палива.

«Нами розроблено унікальний пальниковий пристрій, який не вимагає покупки за кордоном нових, спеціальних і при цьому дуже дорогих котлів, - зазначив ректор Луганського державного інституту ЖКГ та будівництва Микола Андрейчук. - Його застосування забезпечить колосальну економію коштів і подальшу експлуатацію існуючого обладнання. В Україні для даного виробництва є все - є вугілля, метал і робочі руки. Раціональне використання наших надр це не тільки економія, це робочі місця, і не тільки для шахтарів, що на сьогоднішній день дуже важливо. І за фінансової підтримки, як держави, так і приватного капіталу ми готові налагодити промислове виробництво такого обладнання»

Використання водовугільного палива в Україні з її величезними запасами вугілля дає можливість позбутися від енергетичного дефіциту, як це вже зробили Китай, Японія та інші країни. Це експериментальний варіант установки, який може бути змонтований на будь-якому котельному обладнанні. Подібний проект може застосовуватися по всій Україні і це призведе до зміцнення енергетичної безпеки держави.

Варто відзначити, що дана технологія і обладнання має потужну інвестиційну привабливість - повна окупність його придбання становить один рік.

версія для друку