українська російська англійська
Михайло Короленко: Позитивна динаміка у суднобудуванні забезпечить роботою низку суміжних галузей промисловості
07.10.2013 | 14:45
Прес-служба Міністерства промислової політики

4 жовтня під головуванням Міністра промислової політики України Михайла Короленка відбулась нарада з питань підготовки першочергових заходів щодо підтримки та розвитку суднобудування в Україні. До обговорення проблемних питань галузі були залучені представники Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» та провідних вітчизняних підприємств.

«Ситуація, в якій сьогодні опинились вітчизняні суднобудівні підприємства, потребує негайного вирішення. Одним із першочергових кроків у цьому напрямку є залучення дешевих кредитних коштів та забезпечення внутрішнього ринку вітчизняними суднами», - сказав Михайло Короленко.

Для стабілізації ситуації у суднобудуванні Мінпромполітики розроблено два законопроекти, які передбачають заходи регуляторного впливу, кредитної підтримки та інші дієві механізми для розвитку галузі. На сьогодні відповідні документи вже прийняті за основу Верховною Радою України.

У ході наради учасники обговорили всі можливі шляхи та механізми зменшення собівартості продукції вітчизняної суднобудівної галузі та нарощування обсягів виробництва. Було наголошено на доцільності першочергового залучення інвестицій саме у проекти  з підвищення енергоефективності.

Міністр зазначив, що позитивна динаміка у суднобудуванні дасть дієвий поштовх для розвитку низки суміжних галузей – машинобудування, ГМК та інших. «Ми повинні розглянути всі можливі шляхи забезпечення суднобудівників вітчизняними комплектуючими та обладнанням, сертифікованими відповідно до міжнародних стандартів за цінами, які забезпечать конкурентоздатність суднобудівної продукції», - підкреслив Михайло Короленко. 

У підсумку учасники погодились, що проблемні питання галузі слід вирішувати в розрізі кластеру всієї морської індустрії – судноплавства, судноремонту, рибальства та шельфової індустрії.

 

 

 

версія для друку