українська російська англійська
Нові ємності для закладки овочів та картоплі сприятимуть стабілізації ціни на них
07.10.2013 | 15:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні завершується збір картоплі. Її вже викопано 21,5 мільйона тонн. І зберегти такий урожай, частково перезволожений через дощі, необхідно у спеціальних картоплесховищах. Це допоможе мінімізувати коливання цін протягом року. Тому фермерам та одноосібникам, які виробляють 97% картоплі, потрібно прищепити культуру закладки картоплі до сховищ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Уряд уже третій рік поспіль підтримує розбудову сучасних сховищ для зберігання плодоовочевої продукції. На сьогодні в країні функціонують сховища для картоплі та для овочевої продукції ємністю близько 2,4 мільйона тонн. І найближчими роками планується ввести в експлуатацію нові потужності обсягом близько півмільйона тонн. Проте цього недостатньо. Тому держава спільно з місцевою владою та сільгоспвиробниками має визначити, де потрібно створювати такі сховища», − зазначив Микола Присяжнюк.

Однак Міністр наголосив, що замало будувати нові ємності для зберігання. Вони мають стати максимально доступними, насамперед, для селян. Адже, наприклад, у фермерських господарствах та одноосібників виробляється 97% картоплі.

«Це питання особливо гостро постає зараз, коли частина врожаю овочів перезволожена, оскільки збиралася після погіршення погоди. Звичайні погреби, де селяни традиційно зберігають плодоовочеву продукцію, не мають необхідних умов для зберігання. Тому місцева влада має максимально посприяти селянам у закладці картоплі та овочів до сучасних сховищ. Цьогорічна ситуація показала, наскільки важливо виробити культуру закладання плодово-овочевої продукції до високотехнологічних сховищ», − наголосив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, на сьогодні в Україні завершується збір овочів та картоплі. Так, селяни вже викопали 21,5 млн. тонн картоплі (99%) та 7,8 млн. тонн овочів (90%).

 

версія для друку