українська російська англійська
В Україні полегшать вилов риби
07.10.2013 | 16:43
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Через суперечності в нормативно-правових документах українські рибалки щороку не доловлюють значну частину риби. Тому аби зняти цю проблему найближчим часом Верховна Рада розгляне розроблений Держрибагентством України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України". Адже цей документ приведе ряд законів у відповідність до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів".

Після виходу статті 9-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"  із-за суперечностей, які виникли з іншими нормативними документами, українські рибалки щорічно не доловлюють значну кількість риби. Зокрема, протягом минулого та позаминулого років на Азовському та Чорному морях втрати з вилову становили відповідно 20 тис. тонн.

Аналогічна ситуація склалася і в Дунайському біосферному заповіднику, де в результаті вказаної правової колізії значно впали вилови дунайського оселедця, що призвело до зростання соціального напруження серед місцевого населення, яке в більшості є потомственими рибалками.

Тому Держрибагентство розробило та подало до Верховної Ради проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України". Цей документ приведе закони України "Про тваринний світ", "Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них", "Про природно-заповідний фонд України" у відповідність до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів". Зокрема, новий закон має залагодити цілу низку правових неузгодженостей, що вже декілька років завдають чималого клопоту населенню, яке мешкає і працює  на території об’єктів ПЗФ та й рибній галузі у цілому.

Відтак, запропоновані зміни до ст. 9-1 нададуть, як  Мінекології, так і  адміністрації ПЗФ цілком достатні важелі для контролю за рибним промислом на території об’єктів ПЗФ. При цьому буде знято соціальну напругу серед природокористувачів, викликану подвійною системою лімітування та отримання дозволів на спеціальне використання водних біоресурсів

А  вилучення зі статті 9-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" норми щодо встановлення лімітів на водні біоресурси в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду є цілком обґрунтованим і не матиме негативних наслідків для збереження природних комплексів та об’єктів у межах територій природно-заповідного фонду.

 

версія для друку