українська російська англійська
Оприлюднено порядок затвердження інвестиційної складової в тарифі на електроенергію, що продається в ОРЕ
08.10.2013 | 11:34
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Порядок затвердження та коригування інвестиційної складової в тарифі на електричну енергію, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 18.07.2013 № 999, сьогодні офіційно оприлюднений в «Офіційному віснику України» за № 75, ст. 2786. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Порядок визначає умови і процедуру затвердження та коригування інвестиційної складової в тарифі на електричну енергію, що продається в Оптовий ринок електричної енергії України.

Цей Порядок не застосовується при виконанні зобов'язань з повернення інвестицій, залучених на фінансування проектів реконструкції енергоблоків та іншого обладнання теплових електростанцій (ТЕС) відповідно до міжнародних договорів України або якщо процедура їх повернення визначена окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Питання щодо затвердження інвестиційної складової розглядається Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у разі виконання компанією таких умов:

- дотримання умов, процедури підготовки та фінансування інвестиційних проектів реконструкції/модернізації ТЕС, які визначені Порядком підготовки та фінансування проектів з метою реалізації плану реконструкції та модернізації теплових електростанцій, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.05.2006 № 183;

- строк реалізації та вартість проекту реконструкції не перевищує показники, визначені у Плані реконструкції та модернізації теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей у період до 2020 року, затвердженому розпорядженням Уряду від 08.09.2004 № 648-р;

- строк до початку фізичної реалізації проекту реконструкції, який визначений графіком реконструкції енергоблоків, не перевищує 24 місяці.

Затвердженню інвестиційної складової передує розгляд питання про погодження НКРЕ можливості затвердження інвестиційної складової. Погодження НКРЕ можливості затвердження інвестиційної складової є приводом для компанії розпочати фінансування проекту реконструкції.

Для розгляду питань про погодження можливості затвердження інвестиційної складової та щодо затвердження її величини компанія надає до НКРЕ відповідні комплекти документів.

Постанова зареєстрована у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1624/24156.

Також варто зазначити, що постанова № 999 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua  і розміщена у Системі інформаційно-правового забезпечення «Лігаакон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ» та газеті «Урядовий кур’єр».

 

версія для друку