українська російська англійська
Стартувала природоохоронна програма "Викидай правильно!"
08.10.2013 | 14:43
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

8 жовтня 2013 року біля приміщення Мінприроди стартувала природоохоронна програма «Викидай правильно!», у рамках якої вперше в Україні буде організовано комплексну систему збору та утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок.

У відкритті акції взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков та Генеральний директор компанії «МТС Україна» Іван Золочевський.

Проект стартує з Києва та Львова, а вже до кінця року спеціальні безпечні контейнери для збору хімічних джерел струму будуть встановлені в усіх магазинах МТС, у приміщеннях органів влади, вузів та компаній-партнерів. Одночасно буде проводитися інформаційна кампанія, спрямована на підвищення екологічної освіченості громадян. Програма «Викидай правильно!» також передбачає зберігання та утилізацію зібраних батарейок у відповідності до екологічних норм ЄС.

Вже до кінця цього року понад півтисячі пунктів збору по всій Україні будуть готові прийняти відпрацьовані акумулятори та батарейки з гарантією їх подальшого безпечного транспортування, зберігання та утилізації. Комплексна система безпечного поводження з відходами реалізовується вперше в Україні в рамках спільної ініціативи «МТС Україна» і Міністерства екології та природних ресурсів України.

Програма «Викидай правильно!» діятиме на постійній основі, і до неї може долучитися кожен бажаючий. Стати учасником програми та встановити спеціальні контейнери для збору батарейок може будь-яка організація. Свою зацікавленість вже виявили комерційні компанії, вузи, житлово-комунальні організації, редакції ЗМІ.

«Програма «Викидай правильно» є пілотним проектом. На першому етапі реалізації проекту ми плануємо визначити об’єм збираних батарейок, і поки що зосереджуємося на їх безпечному зберіганні. Залежно від об’ємів зібраних батарейок, ми будемо приймати рішення про їх подальшу долю – експорт за кордон і передача компаніям, які займаються утилізацією, чи розвиток власних потужностей з переробки батарейок на території України», - зазначив Олег Проскуряков.

 

версія для друку