українська російська англійська
Україна нарощує темпи експорту зернових
08.10.2013 | 15:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні за поліпшення погодних умов пришвидшився збір пізніх зернових культур. Водночас, прискорюється експорт вирощеного збіжжя. Загалом від початку поточного маркетингового року сільгоспвиробники продали за кордон на 16% зерна більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Україна не лише декларує свої експортні амбіції, а й впевнено їх виконує. Так, уже четвертий місяць нового маркетингового року ми маємо позитивну динаміку постачання вітчизняного зерна за кордон. Від початку поточного маркетингового року експорт зерна порівняно з минулим роком зріс на 16%. Загалом же за цей час на зовнішні ринки було відправлено 6,8 мільйона тонн збіжжя», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр нагадав, що з поверненням хорошої погоди аграрії активізували збір пізніх зернових. Тому такий динамічний експорт сприяє швидкому вивільненню потужностей, необхідних для зберігання нового зерна.

За словами Міністра, у вересні аграрії продали за кордон 2,3 мільйона тонн зерна. Темпи поставок у жовтні також позитивні. Так, протягом першого тижня жовтня на експорт відправлено 770 тисяч тонн зерна.

«Пришвидшення експортних відвантажень вигідне для виробників зерна. Адже ціна на нього поступово зростає на світовому ринку. Як наслідок, збільшується ціна й в Україні. Відповідно, зростає зацікавленість аграріїв щодо реалізації збіжжя. Мінагрополітики ж, своєю чергою, працює над відкриттям нових ринків збуту та нарощенням поставок», − наголосив очільник відомства.

 

 

версія для друку